Parlament Europejski nie może zablokować prezydencji Węgier

Opublikowano: 26.05.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1324

Parlament Europejski (PE) nie będzie w stanie uniemożliwić Węgrom sprawowania rotacyjnej prezydencji w UE w drugiej połowie 2024 roku — powiedział w czwartek sekretarz stanu ds. komunikacji i stosunków międzynarodowych w kancelarii premiera Węgier, Zoltán Kovács.

Skomentował w ten sposób doniesienia, że grupa lewicowych eurodeputowanych przygotowała rezolucję PE w sprawie pozbawienia Węgier prezydencji w UE. „Znamy prawdziwy powód: nie podoba im się, że Węgry stoją po stronie pokoju i chcą nas wciągnąć w wojnę [na Ukrainie]” – napisał Kovács w komunikacie na stronie internetowej węgierskiego rządu. Zapewnił, że Węgry nie ugną się pod presją i nie zmienią swojego stanowiska, gdy będą sprawować prezydencję w UE w drugiej połowie przyszłego roku.

„Węgry są pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Sprawowały już rotacyjne przewodnictwo w Radzie Europejskiej i zrobią to ponownie w 2024 r.” — powiedział Kovacs. Według niego przygotowania do prezydencji w UE “postępują dobrze”. Węgry zamierzają uwzględnić ważne tematy, takie jak polityka rodzinna i kwestie demograficzne, „które nie podobają się zwolennikom imigracji w Europie” — podkreślił sekretarz stanu w kancelarii premiera.

Wcześniej węgierska minister sprawiedliwości Judit Varga poinformowała, że w Parlamencie Europejskim przygotowano projekt rezolucji, która pozbawiłaby ten kraj prawa do sprawowania prezydencji w UE w drugiej połowie 2024 roku. Eurodeputowani już wcześniej przyjmowali krytyczne wobec Węgier rezolucje, które mają charakter doradczy i nie są wiążące.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.