Parlament Cypru odrzucił podatek od depozytów

Opublikowano: 20.03.2013 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 630

W stolicy Cypru odbyło się powiedzenie parlamentu, podczas którego omawiano kwestię podatku od depozytów. Wszystkie partie, oprócz rządzącej, wypowiadały się przeciwko niemu. Partia rządząca, Zgromadzenie Demokratyczne, oświadczyła, że nie będzie uczestniczyć w głosowaniu, jeśli się ono odbędzie. Może to oznaczać, że parlament „pogrzebał” projekt ustawy odnoszący się do programu antykryzysowego międzynarodowych kredytodawców. Większość prawodawców opowiada się za szukaniem innych sposobów wyjścia z kryzysu, bez uciekania się do korzystania z usług „trójki” międzynarodowych kredytodawców.

Ostatecznie parlament Cypru odrzucił projekt ustawy wprowadzającej podatek od depozytów bankowych.

Prezydent Cypru w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji w odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Cypr poradzi sobie z sytuacją w przypadku odrzucenia podatku, Nicos Anastasiades odpowiedział, że rząd ma przygotowany plan. Tym nie mniej, prezydent oświadczył, że jest rozczarowany żądaniami Eurogrupy dotyczącymi wprowadzenia jednorazowego podatku od wkładów w lokalnych bankach.

Sesję parlamentu, której towarzyszyły protesty Cypryjczyków, transmitowała cypryjska telewizja państwowa. Projekt przewidywał wprowadzenie 6,75% podatku od depozytów, na których znajduje się od 20 do 100 tysięcy euro oraz 9,9% od depozytów przekraczających tę kwotę. Wstępna decyzja w tej sprawie została podjęta przez rząd pod naciskiem kredytodawców. Spowodowała ona panikę wśród posiadaczy wkładów bankowych i zagroziła istnieniu systemowi finansowemu Cypru.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. manriusz 20.03.2013 11:57

    Testowanie systemu i ludzi rozpoczęło się na dobre.Strach pomyśleć kto i co będzie następne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.