Papież uważa, że pożądanie nie jest najgorszym grzechem

Opublikowano: 14.12.2021 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2069

Pożądanie nie jest najgorszym z siedmiu grzechów głównych – mówi papież Franciszek. Są gorsze grzechy niż seks pozamałżeński, powiedział przywódca Kościoła katolickiego dziennikarzom na pokładzie papieskiego samolotu w drodze z Grecji do Włoch.

„Grzechy ciała nie są najpoważniejsze” — powiedział 84-letni przywódca religijny, mając na myśli seks pozamałżeński. Do najpoważniejszych wykroczeń należą duma i nienawiść. Ustalenie rankingu najgorszych występków, według Franciszka, jest inspirowana incydentem.

Na początku miesiąca arcybiskup Paryża zrezygnował ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że żyje on w związku z kobietą. Wcześniej siedemdziesięcioletni francuski duchowny Michel Aupetit zaprzeczył, jakoby miał intymny związek z anonimową niewiastą, który naruszałby jego ślub celibatu. „To było pogwałcenie szóstego przykazania (Nie cudzołóż), ale niekompletnie, ale drobne pieszczoty, masaż wykonywany przez jego sekretarkę – o to chodzi w oskarżeniu” – wyjaśnił Franciszek o poczynaniach Aupetit. „Jest to grzech, ale nie najgorszy”.

Papież powiedział, że przyjął rezygnację Aupetit nie dlatego, że zgrzeszył, ale dlatego, że plotki były zbyt szkodliwe. „Został skazany, ale przez kogo? Przez opinię publiczną, plotki… Nie mógł już dłużej tego słuchać” – powiedział dziennikarzom Franciszek. „Przyjąłem rezygnację Aupetit nie do ołtarza prawdy, ale do ołtarza hipokryzji”.

Aupetit również przeprosił za wyrządzone szkody. „Przepraszam każdego, kogo mogłem urazić” – powiedział w oświadczeniu w czwartek tydzień temu. „Byłem głęboko zaniepokojony atakami na mnie… Modlę się za tych, którzy mogli życzyć mi krzywdy, jak nauczył nas Chrystus”.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.