Papież rozwiązał rząd Zakonu Maltańskiego

Opublikowano: 11.09.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1828

Papież Franciszek rozwiązał Radę Suwerenną Zakonu Maltańskiego, która pełni funkcje rządowe. Reuters podaje tą informacje w odniesieniu do służby prasowej Stolicy Apostolskiej.

Według agencji, zamiast tego powołał nowy tymczasowy skład kierownictwa. Ponadto papież podjął szereg decyzji dotyczących podstawowych dokumentów. W szczególności od 4 września wchodzą w życie nowa „Konstytucja” i „Kodeks Zakonu Maltańskiego”.

Zakon Maltański uważany jest za najstarszy na świecie zakon rycerski (założony w 1048 r.). Znajduje się we Włoszech i na Malcie. Zakon prowadzi działalność charytatywną, w szczególności świadczenie opieki medycznej na całym świecie. Wcześniej papież Franciszek ogłosił gotowość do ustąpienia „pewnego pięknego dnia” z powodu problemów zdrowotnych. Według doniesień, ostatnio 85-letni zwierzchnik Kościoła katolickiego ma trudności z chodzeniem.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 11.09.2022 12:37

    Czy rada “suwerenna” zakonu nie powinna być nieodwoływalna? Inaczej jaka to suwerenność?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.