Papież Franciszek zrównał Polaków z nazistami

Opublikowano: 29.09.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 4616

Papież Franciszek przyznał, że jego reputacja, przynajmniej wśród Polaków, blednie w porównaniu do św. Jana Pawła II.

Witając w sobotę dziennikarzy w drodze na Litwę, Franciszek otrzymał książkę o byłym papieżu autorstwa polskiego fotografa Grzegorza Gałązki. Odbierając wielką księgę z promiennym Janem Pawłem na okładce, Franciszek zażartował: “[Papież Jan Paweł II] był świętym, ja jestem diabłem”. Śmiejąc się, Gałązka natychmiast go poprawił: “Nie, oboje jesteście świętymi! Obaj jesteście świętymi!”

Żart Franciszka zdawał się potwierdzać, że ma swoich przeciwników, szczególnie wśród konserwatywnych katolików, którzy tęsknią za bardziej doktrynerskim papiestwem Jana Pawła II i emerytowanego papieża Benedykta XVI.

Krytyka Franciszka wśród konserwatystów jest ostatnio coraz głośniejsza po kościelnych skandalach wykorzystywania seksualnego i niepokoju związanego z jego otwartościom na zezwalanie by rozwiedzeni i powtórnie ożenieni cywilnie katolicy przyjmowali Komunię.

W trakcie ostatniej pielgrzymki papieża Franciszka do państw bałtyckich wypowiedział on jak zwykle sporo kontrowersyjnych opinii. Jedna z nich była szczególnie szokująca, zwłaszcza dla nas Polaków. Na Litwie zrównał nas z niemieckimi nazistami.[ZNZ]

Podczas jednego z przemówień Franciszek jednym tchem wymienił Polaków i Niemców w zestawieniu z nazizmem. Takim stwierdzeniem papież wyrządził nam wielką krzywdę, ponieważ jego słowa są teraz cytowane na całym świecie. “Część tej tragicznej historii Litwy nadeszła z Zachodu, od Niemców, od Polaków” – powiedział papież.[ZNZ]

Papież Franciszek przedstawił nasz kraj na Litwie jako najeźdźców porównywalnych z niemieckimi bestiami. Nie wspomniał o chrystianizacji pogańskiej Litwy. Nie zająknął się na temat Unii Polsko-Litewskiej, skutkującej setkami lat wspólnej historii obu narodów. Po prostu porównał nas do niemieckich nazistów.[ZNZ]

Szkoda, że papież Franciszek nie wspomniał przy okazji o tym ile Polacy wycierpieli podczas wojny z powodu działań litewskich kolaborantów. Zamiast tego przedstawił to tak jakby to Polska, a nie Rosja, od wieków uciskała biednych Litwinów.[ZNZ]

Na podstawie: APNews.com [PP]
Źródła: PrisonPlanet.pl [PP], ZmianyNaZiemi.pl [ZNZ]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. agama 29.09.2018 13:45

  dobrze, że księzy nie zrównał z pedofilami

 2. Cosmo 29.09.2018 14:01

  Zsynchronizowana pedagogika wstydu i nowa polityka historyczna.

 3. Szwęda 29.09.2018 14:26

  Może się jakoś pomylił i miał na myśli Litwinów a nie Polaków…

 4. emigrant001 29.09.2018 17:13

  Mówi jak na przywódcę czarnej sekty przystało.

 5. polach 29.09.2018 21:17

  Franciszek to antypapież który podzieli KK bardzo mocno.Jest to bardzo zły oraz zepsuty do szpiku kości “człowiek” widać to na jego twarzy.

 6. 84000 29.09.2018 23:57

  redaktor Michałkiewicz (nietylko) nazywa to mądrością etapu

 7. zbig45 30.09.2018 20:37

  a może to fałszywy prorok który powita antychrysta z wielkim poklaskiem?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.