Papież Franciszek ubolewa nad „reakcyjnymi” katolikami

Opublikowano: 30.08.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2345

W wywiadzie opublikowanym w poniedziałek 28 sierpnia w magazynie „Civilta Cattolica”, papież Franciszek stwierdza, że Kościół „musi być otwarty dla wszystkich” i nie zgadza się z krytyką ze strony niektórych amerykańskich biskupów.

Franciszek ubolewa nad „głęboko reakcyjną postawą” niektórych katolików w Stanach Zjednoczonych, którzy sprzeciwiają się jakiejkolwiek ewolucji Kościoła. „W Stanach Zjednoczonych sytuacja nie jest łatwa i panuje tam głęboko reakcyjne podejście” – twierdzi 86-letni argentyński papież. „Chciałbym przypomnieć tym ludziom, że nie ma sensu ulegać »odstępstwu« i musimy zrozumieć, że istnieje właściwa ewolucja w rozumieniu spraw wiary i moralności” – dodał. Bergoglio wsparł się przykładem ewolucji nauki Kościoła w kwestii niewolnictwa.

Wyjaśnił, że „Kościół musi być otwarty dla wszystkich”, co jest reakcją na zarzuty części amerykańskiej hierarchii, że papież „wykazuje zbyt dużą wyrozumiałość wobec homoseksualistów i osób rozwiedzionych, a jednocześnie nie broni w wystarczającym stopniu życia poczętego i nie sprzeciwia się aborcji”. Franciszek broni się, że „towarzyszenie ludziom duchowo i duszpastersko, wymaga wiele taktu i kreatywności”. Chyba jednak nie wymaga ustępstw na rzecz permisywizmu moralnego?

To kolejny kamyk obciążający Franciszka. Warto przypomnieć, że 25 sierpnia, ten papież uznał, że Piotr I oraz Katarzyna II, czyli twórcy nowożytnego rosyjskiego imperializmu, są „bohaterami”, których warto stawiać za wzór rosyjskiej młodzieży. Wzywał ją też, by „byli wiernymi synami Wielkiej Matki Rosji” i „nigdy nie porzucali swojego dziedzictwa”. W tym samym czasie papieski wysłannik ds. wojny kard. Matteo Zuppi wzywał do ograniczenia amerykańskiej dominacji.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Drnisrozrabiaka 30.08.2023 11:23

  Ogólnie krytykowanie religi ewolucji jest wielce potępiane wśród kręgów nieukowych

 2. JedynaDroga 30.08.2023 12:24

  Niekoniecznie , to że ktoś potępia religię nie oznacza , że z automatu wieży w darwinizm. W przypadku obydwu zagadnień wiodącą rolę w ich propagowaniu zawdzięczamy ” żymianom ” . Żyjemy w czasach inżynierii genetycznej, ktoś dysponujący wiedzą mógł stworzyć człowieka np. rasa dysponująca technologią rozwiniętą miliony lat do przodu względem nas.

 3. Katana 30.08.2023 12:36

  //Chyba jednak nie wymaga ustępstw na rzecz permisywizmu moralnego?//
  Tak, to przybrało formę przemocy przz swoją powszechność.

  //To kolejny kamyk obciążający Franciszka. Warto przypomnieć, że 25 sierpnia, ten papież uznał, że Piotr I oraz Katarzyna II, czyli twórcy nowożytnego rosyjskiego imperializmu, są „bohaterami”, których warto stawiać za wzór rosyjskiej młodzieży. //
  Co prawda papież powinien mieć na względzie innego typu bohaterstwo ale czy o imperializm tu chodzi, koniecznie?

  Może o tworzenie się Państwa raczej?
  W dawnej “Polsce” też przecież były tarcia między plemionami, narodami…

 4. andi170 30.08.2023 20:11

  Franciszek to antychryst doprowadzi katolicyzm do upadku biada kościołowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.