Państwo Islamskie znów zajęło Palmirę

Opublikowano: 12.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

W 2015 roku, dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego zdobyli miasto Palmira, po czym zniszczyli część zabytków, ukradli liczne artefakty i dokonali tam masowych egzekucji. W marcu bieżącego roku, Rosja i Syria wspólnie odzyskały miasto, łącznie ze starożytnymi ruinami, po czym przystąpiono do rozbrajania min. Teraz niestety dobiegają do nas informacje z których wynika, że Palmira znów wpadła w ręce ISIL.

Ofensywa islamistów rozpoczęła się w sobotę. Kilka tysięcy bojowników niespodziewanie zaatakowało żołnierzy, stacjonujących wokół Palmiry. Zmasowany atak udało się odeprzeć dzięki wsparciu lotnictwa. Jednak w nocy, wojska rządowe ewakuowały cywilów z miasta i wycofały się z niego. W niedzielę, ugrupowanie zbrojne ISIL pochwaliło się zajęciem całej Palmiry.

Choć islamiści ponieśli ogromne straty, osiągnęli sukces i zdołali wkroczyć do miasta. Syria i Rosja umacniają swoje pozycje poza Palmirą i już w najbliższym czasie możemy spodziewać się kontruderzenia.

Rosja wskazuje, że w wyniku toczącej się ofensywy na iracki Mosul, tysiące bojowników ISIL opuściło to miasto i udało się do Syrii. Wielu z nich prawdopodobnie wzięło udział w walce o Palmirę. Media wskazują, że syryjskie Dowództwo Generalne może zadecydować o wysłaniu swoich sił specjalnych, celem szybkiego odzyskania miasta.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Sana.sy, RT.com, AlmasdarNews.com, TheGuardian.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Syryjczycy jestem z wami sercem i duchem !!! i Rosjanie wraz z Asadem i tak najemników opłacanych przez Arabię Saudyjską Katar ,USA , Izrael etc rozgromią ! czyli poniosą śmierć za kasę…skończeni idioci…bo nie walczą o swe domy, rodziny tylko dla korzyści.A ci co te wszystkie wojny wyhodowali także poniosą straszne konsekwencje..i cienie za nimi także.Wolności i prawdy nic nie powstrzyma:)

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Precz z wahhabicką zarazą. Chcecie pokój? Zniszczcie Arabię Saudyjską i Katar. Ja mogę jeździć rowerem.