Państwo Islamskie pozbawione liderów

Opublikowano: 14.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 398

Siły zbrojne Iraku oświadczyły w poniedziałek, że ich lotnictwo zbombardowało dom, w którym odbywała się narada Abu Bakra al-Bagdadiego z najwyższymi dowódcami wojskowymi tzw. Państwa Islamskiego.

Wedle komunikatu, najpewniej zginęło 13 kluczowych dowódców wojskowych organizacji terrorystycznej. Niestety nie potwierdzono nadal, czy razem z nimi zginął sam al-Bagdadi, czy jednak udało mu się przeżyć nalot.

Akcja lotnicza została przeprowadzona przez myśliwce F-16 w sobotę w pobliżu miasta al-Kaim. Miały one zbombardować samotny dom w pobliżu granicy z Syrią, gdy jednocześnie przeprowadzano naloty na trzy inne placówki terrorystyczne, co skutkowało śmiercią minimum 64 bojowników ISIL.

Wedle informacji wywiadowczych, posiadanych przez iracką armię, al-Bagdadi opuścił w zeszłym tygodniu ar-Rakkę, miasto uchodzące za stolicę ISIL, w celu wizytacji okolic Mosulu – ostatnich włości tzw. Państwa Islamskiego na terenie Iraku. Miał on tam przedyskutować sytuację militarną regionu oraz wyznaczyć swojego następcę.

Przed samym przyjazdem do Iraku, przywódca tzw. ISIL wzywał do obrony Mosulu, w którym od dłuższego czasu toczą się zażarte boje z irackimi siłami rządowymi. Na ten moment armia odbiła z rąk terrorystów całą wschodnią część miasta, a jej ofensywa nie ustaje.

Autorstwo: Darmor
Na podstawie: ABC.net.au
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Sikor 14.02.2017 22:58

    Kierując się wyłącznie logicznym myśleniem wydaje się jasne, że ludzi mających tak niskie iq, aby bez zastanowienia wierzyć w boga i dokonywać z tego powodu ,,takie” rzeczy, należy się po prostu pozbyć. Dla dobra bardziej rozwiniętych cywilizacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.