Państwo Islamskie grozi Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 26.01.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 262

Państwo Islamskie opublikowało wideo, na którym widoczni są sprawcy ataków w Paryżu jeszcze przed zamachem. Na nagraniu biorą udział w egzekucjach więźniów sekty. W materiale zawarte są też wyraźnie groźby pod adresem Wielkiej Brytanii.

Na 17-minutowym nagraniu pokazane są m.in. londyńskie zabytki oraz brytyjscy politycy – David Cameron, premier Wielkiej Brytanii i John Bercow, spiker Izby Gmin. Na ich twarzach widoczne są czerwone celowniki. W grudniu zeszłego roku, głosami zarówno torysów, jak i Partii Pracy, kraj ten podjął decyzję o rozszerzeniu interwencji w Syrii o działania naziemne; głównym ich celem ma być właśnie Państwo Islamskie. Z filmu wynika jednoznacznie, że „karą” za tę decyzję mogą być zamachy terrorystyczne w Londynie.

Nagranie skupia się jednak przede wszystkim na sprawcach zamachów w Paryżu w listopadzie zeszłego roku. Jednym z nich był Bilal Hadfi, 20-latek, który wysadził się przed wejściem na stadion – zrobił to jednak w takim momencie i miejscu, że nikt poza nim nie zginął w wyniku wybuchu. Był Belgiem, urodził się i wychował w Brukseli. Jak zeznawała jego matka – przerażona tym, co zrobił – w pewnym momencie zaczął się radykalizować, w kwietniu zeszłego roku wyjechał do Syrii walczyć w szeregach Państwa Islamskiego. Na nagraniu Hadfi ścina głowę jednego z zakładników. 28-letni Samy Amimour, który również zginął w czasie zamachu, jest pokazany, jak uśmiecha się szeroko po obcięciu głowy skazańca. Amimour mieszkał na paryskim przedmieściu, do 2012 roku pracował jako kierowca autobusu. Po nawiązaniu kontaktu z Państwem Islamskim został uznany za potencjalnego terrorystę; uciekł z Francji do Syrii w zeszłym roku. Jego ojciec bezskutecznie próbował ściągnąć go z powrotem. Omar Ismaïl Mostefai, Francuz marokańskiego pochodzenia, który wysadził się pod salą koncertową, a w Syrii znalazł się w 2013 roku, na filmie prowadzi więźnia po pustyni. Na filmie pokazano wszystkich dziewięciu sprawców – większość z nich wykonuje lub asystuje w egzekucjach, część ćwiczy strzelanie. Widoczny jest także Abdelhamid Abaaoud, głowa całej operacji. Abaaoud zginął 18 listopada z rąk francuskiej policji.

Nie udało się jak dotąd zidentyfikować ofiar wszystkich morderstw, tylko jeden z mężczyzn, któremu obcinana jest głowa, został rozpoznany jako cywil z Syrii, mieszkaniec Rakki, „stolicy” terenów zajmowanych przez Państwo Islamskie.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o