Państwa WNP będą kontrolować “społecznościówki”

Opublikowano: 15.09.2011 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 633

Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbrojnym, organ bezpieczeństwa Wspólnoty Niepodległych Państw, planuje monitorować portale społecznościowe, aby „kontrolować przestrzeganie prawa”. Taką informację podał dziennik „Izvestija”, powołując się na swoje źródło w OUBZ.

Celem monitoringu ma być zapobieżenie powtórce scenariusza masowych zamieszek z Tunezji czy Egiptu. W organizacji przewrotów, mobilizacji zasobów ludzkich wykorzystywano również tzw. „społecznościówki”, co kolejny raz zwróciło na nie uwagę organów bezpieki w szeregu krajów.

Uwagę OUBZ zwróciły również wieloletnie wysiłki USA, mające na celu wspieranie niekontrolowanego internetu i przepływu informacji w krajach pod tzw. autorytarnymi rządami. Jak do tej pory nie miała miejsca deklaracja, w jaki sposób OUBZ ma zamiar kontrolować przestrzeganie porządku na portalach społecznościowych, jednak rzekomo odrzuca się wszelkie narzędzia prowadzące do cenzury, czy prześladowania odmiennych poglądów.

Niedawno w prasie pojawiła się informacja o nadchodzącej reformie OUBZ i rozszerzeniu sfery jej działalności. Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka wyjawił, jednakże, iż rozważa się wykorzystanie sił OUBZ dla zapobiegania przewrotom w krajach Wspólnoty. Dodatkowo, Instytut Współczesnego Rozwoju (zrzeszenie ekspertów pod egidą prezydenta Federacji Rosyjskiej, Dmitra Medvedeva) zaproponował transformację OUBZ w wiodącą siłę pokojową w centralnej Azji.

Historia OUBZ, wojskowo-politycznego bloku Wspólnoty Niepodległych Państw sięga 1992 roku, kiedy podpisano Umowę o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Członkami OUBZ są Armenia, Białoruś, Kazachstan, Rosja, Kirgistan, Uzbekistan i Tadżykistan. Do uczestnictwa w bloku zapraszano również Ukrainę, jednak ukraiński minister spraw zagranicznych jasno stwierdził, że pozablokowy charakter i pozycja Ukrainy uniemożliwiają członkostwo.

Na podstawie: tzn.ua
Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. falcon_millenium 15.09.2011 17:40

    Nic już nie będziecie kontrolować.
    Popatrzcie: jak system się boi.. 🙂
    I przyjdzie czas, że każdy oszust będzie musiał spojrzeć sobie w oczy.. i powiedzieć: byłem oszustem..

  2. mgmg 15.09.2011 23:50

    System sie nie boji. Jest silniejszy niż kiedykolwiek. Zwiększanie inwigilacji, szykan czy czegokolwiej jeszcze nie jest objawem jego słabości. To wszystko jest mu potrzebne żeby przejść do nowego wymiaru opresji o jakim nam sie nie śniło. Do NWO. A my tylko się przyglądamy bo nic nie możemy. Conajwyżej poodgrażać się na takich jak ten portalach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.