Panie Prezydencie! Czy jest ktoś w Polsce tak odważny?

Opublikowano: 04.02.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2834

Były sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Andrew Napolitano komentujący od miesięcy kierunek prac legislacyjnych, jak również polityki zagranicznej rządu swego kraju w Europie, postanowił skierować na swoim kanale internetowym apel do prezydenta Joe Bidena, który zabrzmiał tak…

„Jest zero interesu bezpieczeństwa narodowego Ameryki w zaopatrywaniu Ukrainy w broń i pieniądze. To nie jest ani nasza wojna, jak i nie naszą jest troska o jej wynik. Oba kraje toczą spory już przez 300 lat o terytorium, które Putin uznaje za sporne jako częściowo rosyjskie, częściowo ukraińskie, a zamieszkałe w przeważającej liczbie przez ludność rosyjskojęzyczną, która byłaby zadowolona, stanowiąc część Rosji” – mówi Napolitano.

„Działania z naszej strony zmierzają do rozszerzenia wojny, przyczyniając się do śmierci setek tysięcy mieszkańców Ukrainy i zniszczenia tego pięknego kraju; pięknego jak jego pokojowo nastawieni mieszkańcy pomimo autorytarnego rządu. Nie widać tego poprzez szał wojenny, do jakiego wpędzono ten naród. Utrzymujemy w Europie 100 000 żołnierzy w gotowości. 40 000 tylko w samej Polsce, tuż przy granicy z Ukrainą, którzy ćwiczą wraz z 90 000 polskich żołnierzy. Ich dowódca – Prezydent Polski oszalał, chcąc zaangażować ich do inwazji na Ukrainę jako połączonych jednostek amerykańskich, polskich i rumuńskich. Reszta państw NATO nie zamierza włączyć się, bo doskonale zdają sobie sprawę. Jemu wydaje się, że ta inwazja posłuży do wypędzenia Rosji z terenów na Ukrainie, które opanowała we wschodniej części i dodatkowo – odbić Krym przejęty przez Rosję w 2014 roku po rewolucji wznieconej przez CIA i obaleniu rządu na Ukrainie” – dodaje.

„Dzisiaj, w 80. rocznicę zwycięstwa Rosji w bitwie pod Stalingradem, kiedy udało się Rosji pokonać inwazję nazistowską i odwrócić bieg II wojny światowej, prezydent Putin uroczyście świętował tę rocznicę. W jego przemówieniu tak skomentował wyraźnie intencje Stanów Zjednoczonych i Zachodu: »Choć niewiarygodne to, ale jest faktem, że kolejny raz straszą nas niemieckimi czołgami Leopard, ozdobionymi krzyżem. Znów przyjdzie Rosji toczyć walkę na ziemi ukraińskiej przeciwko banderowskim zwolennikom Hitlera«. Teorie Bandery podpowiadane są dziś prezydentowi Zełenskiemu. Putin dostrzega to wszystko i rozumie, że Zachód aprobując, jednoczy siły przeciwko niemu. Prowokują go do użycia broni, której on nie chce wykorzystać” – podsumowuje.

Jest fascynujące nagranie wywiadu z Zelenskim przywołane przez sędziego. Zapytany przez dziennikarza o powód, który mógłby powstrzymać USA, Ukrainę i kraje sojusznicze z NATO w zapewnieniu Ukrainie dostaw broni, myśliwców Zelensky odpowiada: „Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co dostajemy, ale Stany Zjednoczone obawiają się, że moglibyśmy uderzyć bezpośrednio na terytorium Rosji. Ja chcę ich dosięgnąć, chcę, żeby nas bali się. Mówimy o nas, o obronie własnego terytorium. Wszystkiego można byłoby uniknąć, jeśli Rosja przestałaby nas atakować”.

Sędzia Napolitano kontynuuje: „On chce broni NATO i amerykańskiej do uderzeń na Rosję. Panie Prezydencie, czy pan oszalał? Chce pan, by amerykańskie rakiety i pociski dotarły w głąb Rosji? Czy pan naprawdę ufa prezydentowi Zełenskiemu i jego nazistowskiej kohorcie atakującej Rosję pociskami z napisem ‘wyprodukowano w USA’? Czy nie ma pan obaw o reakcję, jaka mogłaby nastąpić na coś takiego? Do czego chce pan sprowokować Putina, czy pan oszalał panie Biden? Niech nam pan nie urządza kolejnego Wietnamu. Niechże przestanie pan pożyczać kolejne tryliony dolarów, jak to zrobił George W. Bush, wpychając nas bezsensownie do inwazji na Afganistan, potem kolejny trylion dolarów na bezsensowną inwazję Bagdadu i G.H. Bush następny trylion jak jego ojciec tylko dlatego, że Saddam Husejn chciał przywrócić teren wcześniej mu skradziony. Nie chcę powtórki z historii. Jednak ten nonsens teorii domina przypisany ekspansji Rosji to te same argument, jakich imali się ojciec i syn Bush, a pan teraz usiłuje się nimi posługiwać. To pozbawione sensu. Putinowi zależy na bogatym kraju, który gotów jest współpracować z Zachodem dyplomatycznie i gospodarczo. On nie chce wojny ani broni nuklearnej. To pan, panie Prezydencie prowokuje go do tego. Nadeszła pora, by uznać, że pańska polityka zagraniczna na Ukrainie jest skrajną klęską. Należy podjąć zasadnicze i rzeczywiste kroki: zarządzić powrót żołnierzy amerykańskich do kraju, tych gotowych do ataku z Polski – do domu. Wycofać do kraju tych nieumundurowanych z terenu Ukrainy. Odesłać CIA do domu!”.

Tłumaczenie i opracowanie: Jola
Na podstawie: Tech.WP.pl, YouTube.com
Źródło: WOlneMedia.net

35

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 05.02.2023 10:54

    Ciekawe kiedy tego sędziego odwiedzi ,,seryjny samobójca,, albo nieszczęśliwy wypadek?….

  2. Stary Kulas 06.02.2023 12:02

    Niby mądry człowiek a strasznie głupio gada.
    Gdyby wojna na Ukrainie nie była interesem USA, to by jej USA nie wywołały, to elementarna logika!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.