Pandemia „podaruje” Polakom przepisy o pracy zdalnej?

Opublikowano: 02.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 364

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że w „Kodeksie pracy” pojawią się nowe przepisy, dotyczące pracy zdalnej.

W rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oświadczyła, że trwają prace nad wprowadzeniem do Kodeksu pracy zapisów, dotyczących uregulowania pracy zdalnej. Jak zaznaczyła, pandemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie sfery życia, w tym także na sposób świadczenia pracy. Dodała, że przyjęta w celu walki ze skutkami epidemii koronawirusa specustawa pozwoliła na wykorzystanie możliwości pracy zdalnej na szeroką skalę.

Kierując się pozytywnym odbiorem takiego rozwiązania rząd zajął się pracami nad nowelizacją Kodeksu pracy, która „pozwoli na stałe wprowadzić instytucję pracy zdalnej do polskiego porządku prawnego”.

„Dążymy do tego, aby proponowane przez nas rozwiązania zostały zaakceptowane przez stronę społeczną – związki zawodowe oraz organizacje pracodawców – na drodze konsensusu stron” – zapowiedziała minister.

Propozycje konkretnych zmian w „Kodeksie pracy”, związanych z pracą zdalną, mają być znane po wakacjach.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o