Pandemia grypy “Hiszpanki” w latach 1918-1919 i masowe szczepienia

Opublikowano: 01.09.2009 | Kategorie: Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1546

Mówi się o niej, że w roku 1918 spowodowała śmierć 100 milionów ludzi na całym świecie. Powodem grypy miał być zmutowany wirus. Uznaje się ją za najstraszniejszą międzynarodową pandemie zeszłego wieku. Ma być dowodem, że w każdej chwili nowa śmiercionośna mutacja może spowodować miliony zgonów.

Źródła historyczne mówią jednak coś innego:

1. Grypa “Hiszpanka” nie była zaraźliwa: podczas badań w Bostonie i San Francisco jesienią 1918 r. mimo wszelkich starań żadna z osób badanych nie zaraziła się.

2. Zupełnie nie wiadomo, z którego regionu pochodziła pandemia, doniesienia które znamy to niepotwierdzone informacje, według których pandemia powinna była znaleźć swój początek na paru kontynentach jednocześnie.

3. Nie ma dowodów na związek pomiędzy poszczególnymi lokalnymi wybuchami.

4. Przebieg choroby i symptomy były bardzo zróżnicowane.

5. Do tej pory nikt nie może wytłumaczyć, dlaczego w pierwszej kolejności chorowali zdrowi młodzi, dorośli ludzie, a nie osłabieni i starsi – tak jak zazwyczaj się myśli.

6. Podczas gdy w dzisiejszych czasach uważa się, że Hiszpanka była spowodowana wirusem grypy, to w roku 1918 masowo szczepiono na bakterie (Haemophilus influenzae) – ponoć z wielkim sukcesem.

7. Dużo osób widziało związek pomiędzy masowymi szczepieniami (szczególnie na ospę i tyfus) w tamtych czasach, a występującymi bezpośrednio potem falami chorób. Według świadków wydarzeń chorowali jedynie zaszczepieni.

8. Historycy dziwią się dzisiaj, że o okolicznościach Hiszpanki mniej lub bardziej się milczy w publikacjach lekarzy tamtego czasu.

9. Do dziś nie mówi się o masowych szczepieniach odbywających się w tamtym czasie (m.i. na grypę), nikt nie bada możliwego związku z Hiszpanką.

Źródło oryginalne: impfkritik.de
Źródło polskie: Prawda2.info

BIBLIOGRAFIA

Weitere Informationen, Originalzitate und Angabe der historischen Originalquellen: impf-report (Zeitschrift) Nr. 8/9, Juli/Aug. 2005; Nr. 10/11, Sept./Okt. 2005; Nr. 12/13, Nov./Dez. 2005

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cosac
Gość
cosac

hmmmmmmmmm bardzo ciekawe

GuaZ
Gość
GuaZ

Ludzie musza sie uczyc na bledach i historii, w przeciwnym przypadku przegraja z machina korporacji i elit. Nietety historia i fakty sa umiejetnie zaklamywane…