Pamiętamy o grobach rewolucjonistów

Opublikowano: 26.10.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

24 października w Warszawie po raz kolejny odbyła się akcja “Pamiętamy o grobach rewolucjonistów” organizowana w ramach kampanii Historia Czerwona i Czarno-Czerwona.

Na cmentarzu Powązki Wojskowe uprzątniętych zostało kilkanaście grobów, w tym pisarza i działacza socjalistycznego Andrzeja Struga, Juliana Tuwima, Władysława Broniewskiego, a także weteranów Brygad Międzynarodowych. Uczestnicy akcji złożyli również kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem upamiętniającym walczących w czasie wojny domowej w Hiszpanii Dąbrowszczaków, pomniku żołnierzy 104 Kompanii Związku Syndykalistów Polskich oraz tablicy upamiętniającej członków sztabu Armii Ludowej poległych w Powstaniu Warszawskim.

Kampania Historia Czerwona i Czarno-Czerwona stawia sobie za cel przypominanie o tradycjach polskiego ruchu robotniczego i jego różnych odłamach.

Autorstwo: Michał Warecki
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

A co z grobami niemieckich bohaterow, wyzwalajacych Polske wschodnia i Zachodnia Ukraine spod okupacji sowieckiej w 1941 roku…?

AL – blagam… bandy niepismiennych kryminalistow z agitatorem politycznym, mowiace lamanym jidysz badz rosyjskim – bohaterami na miare Powazek…? No tak – jeszcze trzeba pamietac przeciez o innych Kuroniach i Szymborskich, Kiszczakach i Jaruzelskich…