Pamięć o Wołyniu – Ostrówka i Wola Ostrówiecka

Opublikowano: 29.07.2022 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 426

Pogram realizowany na Wołyniu, podczas obchodów 79. rocznicy tragicznych wydarzeń, zwanych „Krwawą Niedzielą”. Ich kulminacja przypadła na 11 lipca 1943 roku. W tym dniu oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii, napadły na 99 miejscowości, w których żyli Polacy. Podpalano domy i kościoły. Ginęli niewinni ludzie. Większość z nich do dzisiaj spoczywa w bezimiennych mogiłach. Pamięć o ofiarach tej zbrodni odżywa co roku podczas uroczystości organizowanych w historycznej łuckiej katedrze i w miejscach najbardziej tragicznych, w których ginęli nasi rodacy.

2

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.