Pali się budynek Parlamentu RPA

Opublikowano: 02.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1263

Jak podaje portal „News 24”, w budynku parlamentu RPA, który znajduje się w stolicy kraju – Kapsztadzie, wybuchł pożar. Asfalt topi się na dachu, pojawiły się pęknięcia na ścianach i istnieje możliwość zawalenia się.

Według szefa straży pożarnej Jermaina Karelsa służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia po godz. 5:00 czasu lokalnego. W tej chwili na miejscu jest kilka straży pożarnych, które starają się opanować pożar.

„Nawet asfalt na dachu topi się, co wskazuje na intensywne ciepło. Pojawiły się również doniesienia, że ​​w niektórych ścianach budynku widoczne są pęknięcia, istnieje możliwość zawalenia się” – powiedział Karels.

Jak poinformował rzecznik Komitetu Bezpieczeństwa Urzędu Miasta, płomienie płoną na trzecim piętrze w pomieszczeniach biurowych, a pożar rozprzestrzenił się również na gmach Zgromadzenia Narodowego (niższa izba parlamentu).

Nie podano, ile osób może przebywać w budynku, ale urzędnicy mają dziś dzień wolny.

Przyczyna pożaru nie została na razie ustalona.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.