Palestyńska aktywistka pokojowa znowu aresztowana

Opublikowano: 09.01.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 278

Sireen Khudairy została we wtorek o 4 nad ranem ponownie aresztowana. Zgodnie z doniesieniami została przewieziona do punktu wojskowego Huwwara. Izraelscy żołnierze zabrali ją z domu nie okazując jej, ani osobie z którą przebywała żadnych dokumentów.

Zatrzymanie to jest następstwem 8 miesięcy nękania 24-letniej aktywistki, która jest palestyńską nauczycielką i zwolenniczką działalności bez przemocy. Wcześniej była więziona od maja do lipca 2013 r., a od dawna była obiektem prześladowań ze strony izraelskich władz. Więcej informacji TUTAJ.

Sireen była aktywna w pokojowych kampaniach na rzecz beduińskich społeczności w Dolinie Jordanu.

14 maja 2013 roku Sireen Khudairy została zatrzymana na tymczasowej blokadzie drogi pomiędzy Tubas i Nablus. Po krótkim przesłuchaniu została aresztowana przez izraelskie wojska okupacyjne.

Następnego dnia żołnierze wtargnęli do domu Sireen, budząc jej rodziców, braci i dwójkę małych dzieci. Zebrali całą rodzinę w jednym pokoju, po czym skonfiskowali wszystkie komputery. W akcji tej uczestniczyło 25 dżipów wypełnionych żołnierzami. Zajście miało miejsce w mieście Tubas, które położone jest w strefie A (pod rzekomo całkowitą kontrolą palestyńską).

Oskarżona została wtedy o internetowy aktywizm – prowadzenie strony na Facebooku, która została uznana za zagrożenie dla państwa Izrael.

W lipcu 2013 roku, po ponad 2 miesiącach aresztu została zwolniona.

Aktualne informacje na temat Sireen można śledzić TUTAJ.

Źródło: Kampania Solidarności z Palestyną

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bXXs
Użytkownik
bXXs

Współczesne Gestapo i faszystowska okupacja wszystko na zamydlonych oczach świata.