Palestyńscy bojownicy wystrzelili rakiety w stronę Izraela

Opublikowano: 14.03.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 138

Jak informuje Al Jazeera, Izrael został w środę zaatakowany przez palestyńskich bojowników ze Strefy Gazy. Izraelska policja powiadomiła, że co najmniej 50 rakiet uderzyło w miasto Sderot. Obecnie brak informacji o jakichkolwiek ofiarach.

Do ataku na izraelskie miasto przyznała się uzbrojona palestyńska grupa “Islamski Dżihad”, według której wystrzelono ponad 130 rakiet i pocisków moździerzowych. Była to odpowiedź na wydarzenie, jakie miało miejsce we wtorek – izraelskie siły zabiły wtedy trzech palestyńskich bojowników w Strefie Gazy.

Z kolei na atak bojowników odpowiedziała artyleria, która uderzyła w miejsce skąd rakiety zostały wystrzelone, oraz odrzutowce, które dokonały ataku na obozy szkoleniowe palestyńskiej grupy “Islamski Dżihad”. Zarówno bojownicy jak i premier Izraela, Benjamin Netanjahu, ostrzegają siebie nawzajem przed dalszymi aktami agresji.

Należy tu przypomnieć, że w zeszłym miesiącu władze Izraela ostrzegły iż w przypadku dalszych ataków rakietowych na państwo żydowskie, kraj przeprowadzi zdecydowaną inwazję na Strefę Gazy i zniszczy organizację Hamas. Izraelscy urzędnicy powiedzieli, że obecny atak rakietowy był największy od ostatnich dwóch lat.

Na bliskim wschodzie, wciąż dochodzi do systematycznych aktów terroru i Izraelskich odwetów. Obie strony nie odpuszczają, a zacięta nieoficjalna wojna, trwa już od wielu lat.

Dzisiaj Islamscy Dżihadyści, desperacko próbowali się zrewanżować, na stronie Izraelskiej, za zabicie trzech ich członków w strajkach. Siły zbrojne Izraela, dzisiejszego wieczora, ostrzelały domniemane ośrodki infrastruktury członków Dżihadu, na palestyńskiej stronie w strefie Gazy. Zarówno południową jej część i północną. Wszystko to było akcją zorganizowaną w odpowiedzi na Islamski atak, bowiem na południe Izraela, została wystrzelona, niebagatelna liczba 60 rakiet.

Siły zbrojne Izreala, apelują do obywateli, by pozostali w schronach i domach. Za to mieszkańcy okolicy Beit Hanoun, opowiadają o grupie Izraelskich rakiet, które zestrzeliły, pociski wroga. Na szczęście na razie nie ma żadnych, bezpośrednich ofiar ataku, lecz jedna 57 – letnia kobieta, została ranna. Atak nadal lecz z mniejszą intensywnością trwa, nie wiadomo czy palestyńczycy mają w zanadrzu inne rakiety i plany ataków. Jak na razie chluba, Izraelskiej obrony przeciwrakietowej, czyli instalacja obronna – “Żelazna tarcza” spisuje się bardzo sprawnie, przechwyciła bowiem co najmniej trzy rakiety, zmierzające w pobliżu miasta Sderot.

Jak podają Izraelskie media, to największy tego typu atak, od 2012 roku. Na szczęście, większość rakiet, z racji swej małej niezawodności, i celności naprowadzania, zwyczajnie rozbiły się w pustym polu, a osiem spadło na terenie południowych gmin Izraela. Jak podaje rada regionalna Eszkol, na jej terenie spadło co najmniej 15 rakiet, jedna trafiając w miasto, lecz jak można się spodziewać z racji ich jakości – nie wybuchła.

Do ataku ochoczo przyznała się organizacja zwana – “Skrzydłem zbrojnym, Islamskiego Dżihadu” tłumacząc że atak jest rewanżem za zabicie trzech ich ludzi, w strajkach, podczas ataku moździerzowego. Oprócz tej organizacji, do ataku przyznała się inna Tzw. “Komitet Oporu” gdzie jak przyznaje, wystrzeliła kilka swoich rakiet. Jak tłumaczą się organizacje, “mają one prawo, do odpowiadania, na syjonistyczny, atak”. Tym razem nadarzyła się nie lada okazja, bowiem “terrorystom” sprzyjała sztormowa aura i wiatr, umożliwiający atak rakietowy, ograniczając zdolności namierzające, Izraelskiej tarczy. Syreny “Czerwonego Alarmu”, było słychać, w całym południowym regionie Negev, w tym i w Sderot, Nativot Shaar Haanegev i Stod Negev.

Jak na razie atak mimo największej skali od prawie 2 lat, nie wyrządził znaczącego uszczerbku, na stronie Izraela. Lecz znając realia, niestety nie będzie to ostatni atak i odwet drugiej strony. Tym bardziej że atmosferę separatystyczną, wyczuwa się teraz w wielu krajach na świecie, a niepokoje społeczne są nadal napięte.

Autorzy: Admin ZnZ, Alphard z Hydry
Źródło: Zmiany na Ziemi
Kompilacja 2 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MB
Użytkownik
MB

Czy słowa Izrael i islam podlegają jakiejś szczególnej ochronie, skoro autorzy piszą je w przymiotniku z wielkiej litery? W przypadku tego pierwszego jakoś tak szczególnie ten tekst kłuje w oczy.

db
Użytkownik
db

panie MB, w internetach każdy może być ‘redaktorę’, nawet jak nie ma pojęcia o języku polskim.

Musze się zgodzić z tym, że to strasznie kłuje w oczy. Mam nadzieje, że ta uwaga nie uczyni ze mnie antysemity tudzież islamofoba.

moti
Użytkownik
moti

“Bojownicy” Ja wam zycze takich “bojownikow” na waszej wschodniej granicy.