Ottawa rozdaje darmowe narkotyki, a te trafiają do młodzieży

Opublikowano: 12.04.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1240

Ottawa rozważa uruchomienie w czerwcu nowej rundy finansowania programów „bezpiecznej podaży narkotyków”, a tymczasem Królewska Kanadyjska Policja Konna (Royal Canadian Mounted Police – RCMP) ogłosiła 8 kwietnia najnowsze wyniki śledztwa przechwytywania narkotyków, w ramach którego wykryto masowe dostawy „bezpieczniejszych” opioidów.

Handlarze narkotyków pozyskują wielkie ilości finansowanych przez rząd darmowych bezpieczniejszych opioidów, a następnie odsprzedają je na ulicy – twierdzi RCMP w Prince George w Kolumbii Brytyjskiej. Rzecznik powiedział, że narkotyki najwyraźniej są gdzieś sprzedawane, ale nie może ujawnić, czy trwające dochodzenie wykazało, iż trafiały one w ręce nastolatków.

Niektórzy pracownicy zajmujący się uzależnieniami w Kolumbii Brytyjskiej twierdzą, że bezpieczniejsze opioidy są obecnie powszechnymi narkotykami rekreacyjnymi wśród młodzieży, a część osób popada w uzależnienie. Jest to problem leżący w centrum krajowej debaty na temat bezpieczniejszych dostaw.

21 lutego RCMP odkryło nielegalne dostawy bezpieczniejszych narkotyków Campbell River na wyspie Vancouver. Handlarze otrzymują narkotyki przez podstawione osoby.
RCMP twierdzi, że to „alarmujący trend”. „Nasza teoria śledcza jest taka, że ​​te narkotyki gdzieś trafiają – są gromadzone masowo. Nie są to małe ilości, które lokalizujemy i odkrywamy w trakcie naszego dochodzenia. To duże ilości. Więc to gdzieś zmierza”.

Mark Mallet, lekarz z Victoria General Hospital, twierdzi, że część z nich z pewnością jest sprzedawana nastolatkom „Wiemy, że młodzież uzależnia się od opioidów dzięki bezpieczniejszej podaży. Osobiście znam kogoś, komu się to przydarzyło i rozmawiałem z wieloma lokalnymi lekarzami, których nastoletnim pacjentom to się przydarzyło. Mam też nastoletnie dzieci, które mówią mi, że znają innych uczniów szkół średnich, którzy uzależnili się od bezpieczniejszych opioidów”.

31 marca wygasło finansowanie przez Ottawę wielu programów dostaw narkotyków w całym kraju, a rząd federalny rozważa obecnie nową rundę finansowania. Health Canada wydało ponad 88,3 mln dolarów na projekty bezpieczniejszych dostaw w Kolumbii Brytyjskiej, Manitobie, Ontario, Quebecu i Nowym Brunszwiku.

Rzeczniczka Health Canada Tammy Jarbeau powiedziała „The Epoch Times” w e-mailu z 8 kwietnia, że ​​departament analizuje obecnie wnioski o finansowanie. Powiedziała, że ​​planuje rozpocząć nowe finansowanie 1 czerwca, a nowe finansowanie może pokryć działania programu do 31 marca 2028 r.

Urzędnicy Kolumbii Brytyjskiej często powołują się na dane koronera pokazujące, że ludzie nie umierają z powodu przedawkowania hydromorfonu. Hydromorfon jest głównym bezpieczniejszym opioidem, chociaż prowincja rozszerza też wydawanie bezpieczniejszego fentanylu i innych narkotyków. Hydromorfon jest również znany pod marką Dilaudid lub nazwą uliczną Dillies.

Chociaż młodzież może nie umrzeć z powodu przedawkowania hydromorfonu, istnieje obawa, że ​​młodzi ludzie rozpoczynają drogę uzależnienia od hydromorfonu, a następnie przechodzą w kierunku silniejszych doznań oferowanych przez fentanyl.

Argument dostarczania osobom uzależnionym bezpiecznych narkotyków jest taki, że te, które uzyskują nielegalnie, są często zanieczyszczone niebezpiecznymi substancjami i złej jakości.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Nathan Rupert (CC BY-NC-ND 2.0)
Na podstawie: TheEpochTimes.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stary Kulas 12.04.2024 12:57

    Opioidy? FUJ! Młodzież powinna pić wódę jak w Polsce.

    PS. Sarkazm warning.

  2. Katarzyna TG 12.04.2024 14:12

    Coś takiego jak “bezpieczne” opioidy nie istnieje.. widać że reżim Trudeau ma kompleksową ofertę dla Kanadyjczyków – tym których nie wykończy narkotykami i drożyzną zaoferuje refundowane (z ich własnych pieniędzy) zejście z tego świata.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.