Otruto tancerkę zeznającą przeciw Berlusconiemu

Opublikowano: 17.03.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1937

Tancerka, na której zeznania przeciwko Berlusconiemu liczyła prokuratura, zmarła z powodu zatrucia substancjami radioaktywnymi. Włoskie media przypominają sprawę Litwinienki, choć nie łączą incydentu bezpośrednio z Rosją.

Według wstępnych danych śmierć marokańskiej tancerki Iman Fadil, świadka w sprawie przeciwko byłemu premierowi Włoch Silvio Berlusconiemu, została spowodowana zatruciem „mieszaniną substancji radioaktywnych” – informuje włoska agencja ANSA, powołując się na oświadczenia włoskiej prokuratury.

W 2013 roku Berlusconi został skazany na siedem lat więzienia za uprawianie seksu z niepełnoletnią prostytutką Karimą al-Marug, nazywaną Ruby.

Berlusconi organizował przyjęcia z prostytutkami we własnej willi niedaleko Mediolanu.

W 2014 roku obrona byłego premiera osiągnęła unieważnienie wyroku, ale prokuratura wszczęła nowe dochodzenie. Tym razem Berlusconi został oskarżony o przekupienie kluczowych świadków za składanie fałszywych zeznań.

Iman Fadil była jednym ze świadków w nowej sprawie. Według „The Times”, Fadil miała zeznawać w tym procesie, że były premier Włoch zapłacił duże sumy pieniędzy za milczenie kobietom, które pracowały na imprezach w jego willi niedaleko Mediolanu. Zapłacił także za milczenie gości imprez. Według śledczych Berlusconi wydał 10 milionów euro na te cele.

Jednak 29 stycznia Fadil została hospitalizowana. Wkrótce znalazła się na intensywnej terapii. Według lekarzy odczuwała silne bóle, miała objawy niewydolności narządów. 1 marca 34-letnia kobieta zmarła.

Dochodzenie przejęło całą dokumentację medyczną i zabezpieczyło badanie toksykologiczne. Wyniki badania uzyskano 6 marca. Przyczyną śmierci, jak ustalili eksperci, mogło być zatrucie „mieszaniną substancji radioaktywnych”.

„La Repubblica” podaje, że jednym ze składników mieszaniny był radioaktywny izotop kobaltu, a dwie inne substancje zostały użyte w przypadku zatrucia. Publikacja wskazuje, że użyto „rzadkiej mieszanki, w której wytwarzaniu ekspertami są Rosjanie”, ale nie łączy ona tego incydentu bezpośrednio z Rosją.

Inne publikacje określają tę historię mianem kryminalnej i wskazują na „rosyjski ślad”, a także przypominają sprawę Litwinienki. W 2006 roku były oficer FSB Aleksander Litwinienko, który mieszkał w Londynie, zmarł z powodu zatrucia radioaktywnym polonem-210. Według władz brytyjskich organizatorami morderstwa mogły być rosyjskie służby specjalne i obecny deputowany Dumy Państwowej Andriej Ługowoj.

Prokurator Mediolanu Francesco Greco powiedział, że Fadil obawiała się zamachu na swoje życie. O tym, że może zostać otruta, kobieta opowiedziała krewnym i adwokatom.

Na początku marca okazało się, że prokuratura rzymska podejrzewa Berlusconiego o przekupywanie sędziów w sprawie oszustwa finansowego z udziałem akcji banku Mediolanum. Podejrzanymi stali się również sprawozdawca, prawnik i były pracownik pałacu rządu Chigi. Podczas przeszukania u tego ostatniego znaleziono 250 tysięcy euro w gotówce, a także kopie rezolucji Rady Państwa. Według agencji wśród nich był projekt decyzji Berlusconiego o sprzedaży akcji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 18.03.2019 10:17

    Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.