Oszustwa ws. odszkodowań dla ofiar Holokaustu

Opublikowano: 13.06.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 502

Kolejna osoba oskarżona o kradzież, defraudację i inne oszustwa związane z funkcjonowaniem żydowskiej organizacji otrzymującej od rządu niemieckiego pieniądze z tytułu tzw. odszkodowań za Holokaust, przyznała do zarzucanych jej czynów.

64-letnia Zlata Blavatnik, była pracownica organizacji Conference on Jewish Material Claims against Germany, wraz z innymi pracownikami tej żydowskiej organizacji uczestniczyła w spreparowaniu – w zamian za łapówki – 3839 wniosków. Defraudację oceniono na 57 milionów dolarów.

Oprócz Blavatnik, od grudnia 2009 roku postawiono oskarżenia 30 innym osobom. Według Courhouse News Service, serwisu informacyjnego dla prawników, Blavatnik jest 12. osobą w tym procesie, która przyznała się do stawianych im zarzutów.

Ogłoszenie wyroku dla Blavatnik odbędzie się 25 października br. przed sądem w Nowym Jorku. Oskarżonej grozi kara do 40 lat więzienia.

Rząd niemiecki wypłacał 3500 dolarów USA każdej osobie pochodzenia żydowskiego, która złożyła wniosek stwierdzający, że “uciekła” przed prześladowaniami nazistowskimi. Sprytni złodzieje skorzystali z tej okazji wysyłając tysiące aplikacji na prawdziwe nazwiska lecz ze zmienioną datą urodzenia, czyli osób nie mających nic wspólnego z okresem tzw. Holokaustu. Jak stwierdza Carrie Fisher, specjalny agent FBI zajmujący się dochodzeniem w tej sprawie: “Ustaliliśmy dużą liczbę aplikacji, których nazwiska i numery Social Security okazują się być prawdziwe, ale ich daty urodzenia zostały zmienione w ten sposób aby wyglądało, że aplikant urodził się przed lub podczas II Wojny Światowej”.

Wielu z oskarżonych “rekrutowało” do składania wniosków rosyjskich Żydów – emigrantów do USA, którzy za łapówki godzili się na udostępnienie swoich danych.

Według zastosowanej szeroko pojętej definicji “ocalałego z Holokaustu”, jest nim każda osoba żydowskiego pochodzenia, która miała jakąkolwiek styczność z reżimem hitlerowskim od roku 1932 do 1945, a więc “ocalałymi” są i współpracujący z Hitlerem syjonistyczni przywódcy żydowscy, zwykli geszefciarze, jak również Żydzi, którzy jedynie tymczasowo przebywali w hitlerowskich Niemczech, np. handlowcy odwiedzający ten kraj.

Opracowanie: Bibula Information Service
Na podstawie: Courhouse News Service
Źródło: Bibuła


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. adambiernacki 13.06.2012 14:42

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 7 – wulgaryzmy, szerzenie nienawiści)

 2. belfanior 13.06.2012 19:00

  Alez Panowie (i Panie tez)Moze i skarza sie ze ich nie lubia ale to jest starannie przygotowana akcja!Swojego czasu byl sobie Rabin Weiss z ktorym diaspora oficjalnie nie miala nic wspolnego.Mowili oficjalnie: “Rabi Weiss
  nie dziala w naszym imieniu!!!”Poszedl kiedys ,biedaczek,protestowac do Oswiecimia pod klasztor Karmelitanek nieopodal obozu…Protestujac zachowywal sie tak skandalicznie ze robotnik budowlany (klasztor byl w remoncie)nie zdzierzyl i oblal go woda z wiadra!
  I wiecie co sie stalo?…Nagle jak diably z pudelka wyskoczyli fotoreporterzy Reutera i Asocietes Press ,uwieczniajac ta chwile!
  Diaspora moze sobie mowic ze nie maja z nim nic wspolnego…Ale hyp poszedl w swiat-ANTYSEMITYZM W POLSCEEEEE!!!
  Poszukajcie tez co to byla Prowokacja Kielecka.Tylko nie w Wikipedii….
  Pozdro.

 3. Taruta 13.06.2012 22:11

  Nic nowego kolejne potwierdzenie dawno znanej tezy Normana G. Finkelsteina postawionej w książce “Przedsiębiorstwo holokaust.”. Tak trzymajcie Żydzi jesteście na prostej drodze do “ogromnego” sukcesu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.