Oszukana Wieś wznawia blokadę na granicy

Opublikowano: 04.01.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3071

Lider Oszukanej Wsi Roman Kondrów zapowiedział, że jutro od godziny 8 rozpocznie się ponownie blokada na przejściu granicznym w Medyce. Rolnicy nie otrzymali pisemnego potwierdzenia od Donalda Tuska o spełnieniu ich postulatów. Jak informują, protest przybierze tym razem formę bardziej zaostrzoną.

Dwa tygodnie temu minister rolnictwa Czesław Siekierski wraz z wiceministrem Maciejem Kołodziejczakiem odbyli spotkanie z rolnikami strajkującymi na granicy. Udało się wtedy osiągnąć zapewnienia ze strony rządu. Na stronie ministerstwa na Facebooku możemy przeczytać informację, że postulaty rolników zostaną spełnione. 24 grudnia po rozmowach z ministrem rolnicy zawiesili swój strajk.

Jednak rolnicy domagali się pisemnego potwierdzenia ze stron rządu o realizacji ich postulatów. Takiego dokumentu do dziś nie otrzymali. Postulaty te to między innymi zwiększone dopłaty do kukurydzy oraz większa kwota na kredyty płynnościowe dla rolników. Protestujący domagają się również utrzymania podatku rolnego na ubiegłorocznym poziomie.

Roman Kondrów poinformował w rozmowie z PAP, że tym razem protest będzie zaostrzony. Przepuszczane mają być tylko pojazdy z pomocą humanitarną, sprzętem wojskowym, ADR oraz szybko psującą się żywnością. Jednak jak zaznacza przewodniczący Oszukanej Wsi – „[…] Ukraińcom też nie wierzymy, bo wymuszają na nas przepuszczenie, że leci szybko psująca się żywność. Otwieramy, patrzymy do środka, a tam tulipany na Ukrainę. My się już nie damy robić w bambuko. Jesteśmy zdesperowani”.

Donald Tusk odniósł się do zapowiedzi na konferencji prasowej. Powiedział, że musi zbadać, dlaczego zaufanie rolników miało tak krótki termin i dlaczego wznawiane są protest. Jednocześnie dodał, że jego rząd zrobi wszystko by ratować polskich rolników. Temu jednak wiary sami rolnicy nie dają.

Źródło: FaktyiAnaliza.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Baltazar Bombka 04.01.2024 11:22

  No cóż, przecież wiedzieliscie kim jest rudy lis a jednak go znów wybraliście.

 2. Katana 04.01.2024 12:43

  To nie możliwe… Bo jak jeśli samych siebie nie znają? Do czego porównać i według jakich kryteriów?
  Mogą zrobić to tylko według tego co im powiedzieli o poznawaniu czy raczej jak wytresowali.

 3. LichoNiespi 04.01.2024 14:23

  Maciej Kolodziejczak wielki oktywista obronca rolnikow, porownywalny nawet do Lepera i co…..stal sie dupkiem w reku kliki jako vice minister rolnictwa i teraz tanczy jak oni mu grajom..facet widocznie malo rozumny skoro mogl a nie stworzyl part rolnikow tylko glosowali na PO-PIS…

 4. LichoNiespi 04.01.2024 14:24

  A ja zakladam nowa/nowom partie o nazwie PZPR-I….
  Polska Zjednoczona Partia Rolnikow-Indiwidualnych…

 5. elroman 04.01.2024 14:48

  Zablokować transporty z bronią na ukrainę.
  Poco im pomagamy, zero wdzięczności.

 6. Katana 04.01.2024 14:55

  Jak zablokujesz to odblokują… Wysadzić w piz..dziet.
  Do bezbronnych nikt strzelać nie będzie. Może poza takimi tam…
  Lepsze to niż jako padlina armatnia być zdezaktywowanym.

 7. replikant3d 04.01.2024 18:55

  Katana, żebyś się nie zdziwił z tym ,,strzelaniem,, jak myślisz kogo użyją do pacyfikacji protestu? Ukry aż się palą do takiej roboty…,,sojusznicze,, wojska USA też pomogą….Wszak Ukry i USA czują się tu jak u siebie…

 8. Katana 05.01.2024 09:28

  replikant3d, To dopiero jak już uda się wysadzić – z tym strzelaniem do nas. Całego narodu bezbronnego nie rozstrzelają.
  A zakusy kusego znam… jak mało który – dlatego dobrze, że mówisz.
  A protest ma być bierny. Nawet przemarszów nie zalecam. Usiąść i tak siedzieć do czasu konkretnej rozmowy – ustaleń.
  Marszem już można manipulować (choćby jego kierunkiem).

 9. Denisrozrabiaka 06.01.2024 00:53

  “Mamy dość waszej blokady- polscy kierowcy wsciekli” – Otóż to, dlaczego przed domami – klientów socjalnych z wiejskiej nie pikietują?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.