Oszpecała córkę, by wyłudzać pieniądze na jej leczenie

Opublikowano: 15.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1877

Lubelskie. 43-letnia kobieta w latach 2017-2024 celowo oszpecała swoje dziecko, wcierając mu toksyny w twarz, by mieć pretekst do prowadzenia zbiórek pieniędzy na walkę z nieznaną chorobą.

„Monika B. od 2017 do 2024 r. regularnie oszpecała własną 9-letnią córkę Julię, wcierając jej w twarz toksyczną substancję. Wszystko po to, by wyłudzać setki tysięcy złotych na jej leczenie” – informuje na „X” portal Goniec.pl.

43-latka miała znęcać się fizycznie i psychicznie ze szczególnym okrucieństwem nad swoją córką. „Kobieta od 2017 roku doprowadzała do kontaktu skóry dziecka z nieustaloną płynną substancją toksyczną o cechach drażniących/żrących, powodując rozległe zmiany skórne w różnych fazach rozwoju” – przekazał rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkomisarz Andrzej Fijołek.

Sprawa jest przerażająca, bo, jak B. sama zaznaczała w opisach zbiórek, nie można było „nawet przytulić Julki, by ta nie cierpiała”. „Doszło do trwałego, istotnego zeszpecenia dziecka, zaburzającego normalne społeczne funkcjonowanie człowieka i spełnianie adekwatnych do kolejnych etapów życia ról społecznych” – przekazał policjant. Twarz dziecka jest obecnie pokryta bliznami, stanami zapalnymi i martwą tkanką. Dziewczynka straciła też fragment prawego ucha.

Kobieta wykorzystywała rzekomo chorobę córki, by zakładać zbiórki na jej leczenie. Na jednej takiej zbiórce B. zarobiła 200 tys. złotych. „Matce dziecka grozi do 15 lat pozbawienia wolności przy uwzględnieniu zmian treści przepisów w czasie najłagodniejszego dla niej zagrożenia karnego. Prokurator skierował wobec niej wniosek do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dziś Sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy” – przekazał rzecznik prasowy nadkomisarz Andrzej Fijołek.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Policja
Na podstawie: Goniec.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Katana 15.02.2024 12:02

    Chorych psychicznie przybywa lawinowo.
    Trzeba im zbiorowych egzorcyzmów a nie kucaki ćwiczyć po kościołach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.