Oświadczenie Ryszarda Opary ws. „Nowego Ekranu”

Opublikowano: 31.01.2013 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 610

Po opublikowaniu wczoraj oświadczenia Łażącego Łazarza ws. zniknięcia “Nowego Ekranu”, do “Wolnych Mediów” dotarła wiadomość od Ryszarda Opary. Aby zachować bezstronność i dać możliwość wypowiedzenia się wszystkim stronom konfliktu, publikujemy je poniżej.

“W związku tymczasowym zawieszeniem funkcjonowania portalu nowyekran.pl oraz wydarzeniami w dniu 29.01.2013 r. informujemy:

1. W dniach 28-29.01.2013 r. Bartłomiej Tomasz Parol (Łażący Łazarz), Paweł Pietkun i Mariola Walędzik (Carcinka) – dawna redakcja Nowego Ekranu, rozmaitymi sposobami, próbowała przejąć kontrolę nad funkcjonowaniem platformy NowyEkran.pl.

2. Dnia 28.01.2013 r., korzystając z uprawnień administracyjnych ww. włamali się na konta e-mailowe Zarządu oraz wielu osób współpracujących z Nowym Ekranem (ale nie biorących udziału w przejęciu). Korzystając z możliwości odzyskiwania hasła (e-mail należał do Zarządu) w „nazwa.pl” (gdzie domena była zaparkowana) Tomasz Parol dostał się do panelu zarządzania i przeniósł domenę nowyekran.pl oraz prawybory.net na swoje prywatne konto, uznając je za swoją własność. Tymczasem tytuł prasowy „Ekran” nieprzerwanie od 1998 roku należy do spółki OK-KO Sp. z o.o., a domena jest własnością Spółki Nowy Ekran S.A.

3. Dodatkowo Tomasz Parol, aby ukryć swój udział, założył na yahoo e-mail imienny osoby współpracującej z NE, a nie biorącej udziału w próbie przejęcia i posługiwał się nim przy przejmowaniu kont firmowych w nazwa.pl. Opublikował też artykuł o rzekomym ataku hakerów, kiedy sam był odpowiedzialny za usuwanie uprawnień administracyjnych osób, które mogłyby mu przeszkodzić w przejęciu. Taka jest wiarygodność Pana Parola.

4. Postępowanie Tomasza Parola i Pawła Pietkuna, w sposób oczywisty są sprzeczne z interesami NE i działają na szkodę spółki Nowy Ekran SA, a więc również na szkodę wielu blogerów, z których część jest akcjonariuszami spółki.

5. Gdy próba przejęcia nie poszła po ich myśli, ponieważ domena wróciła na konto Nowego Ekranu, postanowili zdyskredytować przedstawicieli spółki, publikując w sieci nieprawdziwe informacje. Stanowią one pomówienie, a co za tym idzie łamią prawo. Złamali jeszcze jedno prawo, co jako obrońcy wolności wypowiedzi powinni uszanować tzn. opublikowali tekst i zablokowali możliwość zamieszczenia sprostowania przez osoby, które pomówili. Tomasz Parol pozbawił praw administracyjnych osoby, które nie brały udziału w próbie przejęcia, w związku z czym podjęliśmy decyzję o chwilowym zawieszeniu działania Nowego Ekranu, aby nie dopuścić do usuwania kont i blogów osób, które mają odmienne zdanie od Łazarza. Nowy Ekran jest bezpieczny i niebawem zacznie działać. Domena, serwery są już bezpieczne, e-maile firmowe niebawem odzyskamy, podobnie konta na portalach społecznościowych. Jednocześnie wzywamy Redakcję portalu Salon24.pl do za przestania publikacji Pana Tomasza Parola i Pawła Pietkuna, jako całkowicie niezgodnych z prawdą oraz naruszające dobre imię i godność osobistą: Ryszarda Opary i Andrzeja Grabowskiego.

Z wyrazami szacunku,
Ryszard Opara
Prezes Rady Nadzorczej”

“Wolne Media” ws. “Nowego Ekranu” przyjmują neutralne stanowisko. Obu stronom sugerujemy rozwiązać spór na drodze sądowej.

OGŁOSZENIE WM

Widząc potrzebę stworzenia niezależnej od firm, partii, różnych związków i organizacji społecznych platformy blogerskiej (nie skrzywionej politycznie w lewo lub w prawo, dostępnej dla każdego, kto potrafi samodzielnie pisać, bez reklam, kryptoreklam i spamów), “Wolne Media” chciałyby uruchomić własną blogerownię. Na przeszkodzie stoją następujące problemy techniczne:

1. Trzeba stworzyć lub znaleźć wtyczkę, która umożliwi blogerom moderowanie komentarzy TYLKO pod ich wpisami (można się tym zająć w późniejszym czasie, po uruchomieniu blogerowni).

2. Trzeba zmodyfikować stronę główną obecnego szablonu WM, aby pojawiały się na niej najnowsze wpisy blogerskie, oraz spis najaktywniejszych blogerów.

3. Trzeba zmodyfikować szablon tak, aby każdy bloger miał własną podstronę z awatarem i opisem.

4. Trzeba uruchomić opcję wgrywania awatara przez blogera na serwer (i modyfikowania awatara).

Problemy nie są więc nie do pokonania, ale bez pomocy osoby doświadczonej, realizacja projektu będzie niemożliwa. Osoby, które potrafiłyby rozwiązać te problemy i pomóc w uruchomieniu wolnościowej, prosimy o kontakt z “Wolnymi Mediami”.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. przemex 31.01.2013 11:50

  Czy praniem brudów nie powinien zajmować się sąd ? Kogo obchodzi wojenka między wspólnikami? Publiczne obrzucanie się gów… pokazuje że zainteresowanym zdecydowanie brak taktu …

 2. Il 31.01.2013 19:46

  sądy czasami (a może częściej) były stronnicze i wydawały niesprawiedliwe wyroki.

  W nieskończoność nowych ekranów nie da się produkować.
  Może czas na działania bez internetu, komputerów i przede wszystkim bez nowej perfidnie manipulatorskiej i zbędnej cyfryzującej ludzi tele-wizji ?

 3. Il 31.01.2013 19:50

  oprócz tego proponuję aby strony zmieniły sobie imiona, nazwiska i pseudonimy.
  Może aktualne ich imiona i nazwiska a możliwe, że i pseudonimy mają negatywny wpływ na ich życie ?

 4. Roots Chant Rising 31.01.2013 23:42

  o.Misjonarz “Nie ma to jak WM!” zauważ że nie jeden WARTOŚCIOWY artykuł był przeklejany na Twoje ukochane WM wprost z NE.I powiedz jak to jest z Tobą, skoro masz zaufanie do WM a nie masz do artykułów z NE, które były tu serwowane?
  Druga sprawa to cenzura,która tu jest a tam jej nie było. Tu nie napiszesz że tego a tamtego to byś najchętniej powiesił bo TU jest to nawoływanie do popełnienia jakiegoś czynu. Na Nowym Ekranie nikt tego nie wymazywał bo autor sam za siebie odpowiadał.
  Nie musisz płakać, ale warto docenić całą resztę oprócz “parola” był tam sztab ludzi działających obywatelsko, reagujących na poczynania sądów i wiele innych. To dziwne jak łatwo potraficie spuścić do szamba kawał dobrej roboty, której sami nie macie odwagi albo nie potraficie zrobić.Pozdrawiam.

 5. spaceman 01.02.2013 00:50

  a o co wogóle poszło ? czemu oni to zrobili ?

 6. Roots Chant Rising 01.02.2013 12:21

  I tu się mylisz, nigdy nie byłem fanem NE a ludzi piszących tam i demaskujących przede wszystkim nieprawidłowości w sądach.
  Właśnie ci blogerzy mieli być zdyskredytowani i udało się. Nie zdziwiłbym się gdyby za tym całym szambem kryła się jedna niewygodna sprawa poruszona na NE. Na przykład sprawa Olewnika.
  Co do “pewnych działań służb” – jeżeli będzie nakaz udostępnienia danych kogokolwiek z nas to nie miej złudzeń 🙂
  Cenzura – ja nie lubię być zaganiany do kurnika i chcę mieć możliwość pisania z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa. Zgodzę się z Tobą co do wolności wyboru, takowy posiadam.Pozdrawiam.

 7. Hanah 02.02.2013 14:18

  Czego by teraz nie pisać o NE to jednak na ich stronie było poruszanych bardzo wiele tematów z serii katastrofy (zamachu) smoleńskiej, a Łażący Łazarz był jednym z aktywniejszych autorów, wiec może tu należy się doszukać przyczyny?

  Ciekawe autorskie artykuły np “Gruppenfuehrer KAT” i inne..
  Tu ciekawy wywiad z ŁŁ: http://zygmuntbialas.salon24.pl/443401,lazacy-lazarz-probuje-tworzyc-trzeci-obieg-informacji

  Jako plotkę-ciekawostę wrzucono kiedyś w sieci jakoby Łażący Łazarz był wnukiem kiszczaka.. Może to plotki, a może nie.. w tym kraju już mnie chyba nic nie zdziwi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.