Ostrzelano Palestyńczyków wracających do domów

Opublikowano: 24.11.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 607

Izraelscy żołnierze otworzyli ogień do grupy mieszkańców Strefy Gazy, zabijając jednego i raniąc około 15 osób. Jest to pierwszy podobny incydent w ciągu półtora dnia rozejmu. Strzelanina rozpoczęła się w rejonie miasta Khan Yunis, na południu palestyńskiej enklawy. Świadek poinformował, że ostrzelana została grupa cywilów, którzy wracali do swoich domów i wkroczyli do strefy przygranicznej, zamkniętej zazwyczaj dla mieszkańców Gazy.

Rzecznik prasowy kontrolującego Strefę Gazy radykalnego ugrupowania Hamas Sami Abu Zuhri oskarżył Izrael o złamanie warunków rozejmu. Powodem do tych oskarżeń był zabójstwo 23-letniego Palestyńczyka Anwara Kdeihi przez izraelskich żołnierzy. Został on zabity podczas próby podniesienia sztandaru Hamasu na granicy Strefy Gazy z Izraelem. Wcześniej rzecznik prasowy Sił Obronnych Izraela poinformował, że Palestyńczyk zginął, gdy około trzystu osób próbowało zniszczyć graniczne ogrodzenie na południu Strefy Gazy. Żołnierze zaczęli strzelać pod ich nogi.

Izraelskie władze aresztowały pięciu palestyńskich parlamentarzystów na Zachodnim Brzegu rzeki Jordan. Jak donosi biuro prasowe Sił Obronnych Izraela podejrzewa się ich o kontakty z radykalnym palestyńskim ugrupowaniem Hamas. Izraelskie Siły Bezpieczeństwa już drugi dzień z rzędu przeprowadzają nocne rajdy na Zachodnim Brzegu rzeki Jordan. Dzisiaj aresztowano 28 Palestyńczyków, za którymi wysłano listy gończe. Oskarża się ich za popełnienie zbrodni przeciwko państwu żydowskiemu. Wcześniej zatrzymanych zostało kolejnych 55 domniemanych palestyńskich bojówkarzy.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. papamobile 24.11.2012 18:23

  W Polsce trzeba także uważać na demonstracjach patriotycznych, bo można być wziętym za faszystę z rodziną i ostrzelanym gumowymi (na razie) kulami.

 2. bXXs 24.11.2012 23:33

  ” Żołnierze zaczęli strzelać pod ich nogi.” zakładając, że ludzie ci szli na rękach. Dowodem tego są rany ofiar.

 3. bXXs 24.11.2012 23:34

  A tak serio to USA ma swoją Alkaide, Izrael ma Hamas a Tusk ma Polskę.

 4. aZyga 25.11.2012 00:17

  Właśnie oglądałem film ,,80 miliomów,,(w TV,żeby nie było, że spiraciłem) i niech mi ktoś powie czym różnią się manifestacje w latach 80tych od tych obecnych ?

 5. papamobile 25.11.2012 19:31

  Różnice się zacierają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.