Ostre zaostrzenie kar za obrzezanie dziewczynek

Opublikowano: 06.09.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 417

Parlament egipski uznał obrzezanie dziewczynek za przestępstwo, a nie wykroczenie, jak stanowiły przepisy obowiązujące od 2008 roku. Zwiększono kary więzienia dla osób dokonujacych obrzezania z pięciu do siedmiu lat, poprzednio było to trzy miesiące do dwóch lat. Jeśli w wyniku obrzezania dziewczynka umrze, kara zostaje zwiększona do piętnastu lat. Osoby „towyszące” dziewczynce przy obrzezaniu (rodzice?) mogą być skazane na rok do trzech lat więzienia.

Dotychczasowe przepisy były niezmiernie rzadko stosowane. Pierwsze wyroki zapadły w styczniu 2015, kiedy sądzony był lekarz i ojciec trzynastoletniej dziewczynki, która zmarła po obrzezaniu, od tego czasu zapadło kilka wyroków.

W Egipcie ponad 90 procent kobiet jest obrzezanych; najczęściej jest to dokonywane gdy dziewczynka ma 9 do 12 lat, ale bardzo wiele jest przypadków obrzezania dziewczynek młodszych nawet niż 7 lat. Nie ma jednoznacznego wymogu islamskiego, że konieczne jest obrzezanie dziewczynek, ale w wielu muzułmańskich społeczeństwach ten zwyczaj jest powszechny, ponieważ ludzie wierzą, że „nieobrzezane kobiety nie będą w stanie opanować pobudzenia seksualnego i dlatego będą zdradzać męża”.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: ahram.org.eg
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.