Ostra reakcja Putina na porażkę na Krymie

Opublikowano: 23.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1494

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie artykuły i informacje dotyczące Rosji i Ukrainy mogą zawierać treści propagandowe korzystne dla którejś ze stron konfliktu.

We wtorek w pobliżu Dżankoju na północnym Krymie doszło do serii eksplozji, które pochłonęły skład amunicji. Z kolei w zeszłym tygodniu wybuchy zniszczyły samoloty bojowe w rosyjskiej bazie lotniczej na półwyspie.

Ukraina oficjalnie nie wzięła na siebie odpowiedzialności, ale sugerowała to. Agencja Reutera zwraca uwagę, że widoczna zdolność Ukrainy do głębszego uderzenia w terytoria okupowane przez Rosję, przy użyciu jakiejś formy broni lub sabotażu, wskazuje na zwrot w konflikcie.

W środę rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti podała, że dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Igor Osipow został zastąpiony nowym szefem, Wiktorem Sokołowem. Według tych doniesień, dowódca został przedstawiony członkom rady wojskowej floty w krymskim porcie Sewastopol.

Reuters podkreśla, że jeśli doniesienia RIA się potwierdzą, będzie to najbardziej znacząca dymisja w rosyjskim wojsku od początku inwazji Rosji na Ukrainę.

We wtorek 9 sierpnia na terenie bazy wojskowej Saky na okupowanym przez Rosję Krymie doszło do serii eksplozji. W ich wyniku zginęła jedna osoba.

Ukraińskie władze zaprzeczyły, by wybuchy były rezultatem działań armii lub oddziałów specjalnych. Jednak zachodnie media twierdzą, powołując się na zdjęcia satelitarne, które ukazują możliwość przeprowadzenia ukierunkowanego ataku, że za zniszczeniem bazy stały doborowe ukraińskie jednostki specjalne. Tymczasem Rosja twierdzi, że eksplozje były wynikiem wybuchu amunicji i bagatelizuje całą sytuację.

Rosja zaprzeczyła, jakoby którykolwiek z jej samolotów został uszkodzony w wyniku wybuchu, ale zdjęcia satelitarne sugerują, że jest inaczej.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stanlley 23.08.2022 11:30

  Media Narodowe? Chyba ukraińskie… Krym jest rosyjski – po pierwsze to Krym miał własny parlament i autonomię, po drugie ludzie podjęli taką a nie inną decyzję w trakcie referendum i my jako demokraci to powinniśmy uszanować – wola ludu rzecz święta!

  A jak tam Odessa i kary za palenie żywcem rosyjsko-języcznych ukraińców przez innych ukraińców?

 2. Rhumek 23.08.2022 14:09

  Stanlley 23.08.2022 11:30
  Wiesz. Jeszcze trzeba poczekać. Albo:
  Rosja wykona co obiecała, czyli zdenacjonalizuje cala Ukrainę i wtedy media już nie za kasiorkę a ze strachu zaczną przedstawiać rzeczywistość obiektywnie……
  Rosja się zatrzyma i ustala rozejm wiec wtedy rzeczywistość będzie jeszcze bardziej fałszowana…..
  Rosja zdecyduje się na definitywne zakończenie i wtedy zostaną, już nie nam, media z południowej półkuli…..

 3. MrMruczek 23.08.2022 15:20

  @Stanlley @Rhumek
  Panowie, każdy współczesny konflikt niesie z sobą bestialstwo po obu stronach. Nie będę bronił żadnej ze stron, bo czuję odrazę dla mordowania innych ludzi.
  Jednak obiektywna prawda jest taka, że to nie Ukraińcy wkroczyli do Rosji, ale Rosja do Ukrainy i z tym faktem nie da się polemizować!

 4. MasaKalambura 23.08.2022 17:58

  A agresor ponosi większość, jeśli nie całość odpowiedzialności za wynikłe z tego tragedie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.