Ostatni „rebelianci” opuszczają miasto Hims

Opublikowano: 12.05.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 266

Z trzeciego pod względem wielkości syryjskiego miasta Hims wyjeżdżają ostatnie konwoje z „rebeliantami” i ich rodzinami. Na wyjazd z Hims zdecydowali się przeciwnicy prezydenta Baszara al-Assada, którzy nie zaakceptowali pojednawczego porozumienia z rządem na temat przywrócenia administracji państwowej w ostatniej kontrolowanej przez nich dzielnicy.

W czwartkowy poranek autobusami zostało ewakuowanych 260 bojowników oraz blisko 1,3 tys. członków ich rodzin, a transport przy współpracy z Syryjskim Arabskim Czerwonym Półksiężycem i rosyjską milicją wojskową udał się do miasteczka Dżarabulus przy granicy z Turcją, czyli do części prowincji Aleppo kontrolowanej przez siły „rebeliantów” i wspierające ich tureckie wojsko. Przewiduje się, iż ostatnia grupa przeciwników prezydenta Baszara al-Assada i ich rodzin opuści dzielnicę Al-Wajr w Hims w dniu 20 maja.

Po ewakuowaniu ostatnich „rebeliantów” do dzielnicy mają powrócić wszystkie instytucje państwowej administracji oraz ma rozpocząć się odbudowa zniszczonej infrastruktury. Osoby opuszczające miasto należą do grup bojowników, które nie zaakceptowały pojednawczego porozumienia przewidującego amnestię dla osób walczących po stronie Wolnej Armii Syrii (FSA) i innych grup opozycyjnych. Dzielnica Al-Wajr należała tymczasem do pierwszych części Hims zajętych w 2011 r. przez FSA.

Władze prowincji Hims poinformowały jednocześnie, że w ostatnim czasie coraz więcej uchodźców powróciło do swoich domów w dzielnicach opuszczanych przez „rebeliantów” a liczba ta miała w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wynieść blisko 7 tys. osób.

Na podstawie: Sana.sy, Albaath.news.sy
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o