Osoby psychicznie chore będą mogły być zabijane

Opublikowano: 24.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1404

Rząd Trudeau zgodził się z Senatem, że Kanadyjczycy cierpiący wyłącznie na ciężkie i nieuleczalne choroby psychiczne powinni mieć prawo do eutanazji, ale nie wcześniej niż za dwa lata.

Dwuletnia okres oczekiwania jest o sześć miesięcy dłuższy niż proponowali senatorowie. Dłuższe oczekiwanie to jedna z szeregu zmian do projektu ustawy C-7 zaproponowanych przez rząd w odpowiedzi na poprawki zatwierdzone w zeszłym tygodniu przez Senat. Jeśli Izba Gmin zatwierdzi poprawki rządu, ustawa wróci do Senatu. Zgodnie z pierwotnym projektem ustawa wprowadzała ogólny zakaz „wspomaganego umierania” dla osób cierpiących wyłącznie na choroby psychiczne.

Zdecydowana większość senatorów argumentowała, że ​​wykluczenie takie było niezgodne z konstytucją. Naruszyłoby prawo do równego traktowania niezależnie od niepełnosprawności fizycznej lub umysłowej, gwarantowane w Kanadzie w Karcie Praw i Wolności.

Rząd proponuje utworzenie wspólnej komisji parlamentarnej w celu przeglądu systemu eutanazji, w tym kwestii związanych z nieletnimi, prośbami z wyprzedzeniem, chorobami psychicznymi, stanem opieki paliatywnej w Kanadzie i ochroną niepełnosprawnych Kanadyjczyków. Komisja byłaby zobowiązana do złożenia sprawozdania, z wszelkimi zalecanymi zmianami w ciągu jednego roku.

Rząd zgodził się również na zmodyfikowaną wersję kolejnej poprawki Senatu, która wymaga gromadzenia danych rasowych korzystających z eutanazji. Rząd będzie potrzebował poparcia co najmniej jednej z głównych partii opozycyjnych, aby przyjąć odpowiedź na poprawki Senatu.

Konserwatyści, którzy sprzeciwiali się rozszerzeniu dostępu do pomocy dla umierania w ramach pierwotnej ustawy, oraz Nowi Demokraci, którzy niechętnie akceptują jakiekolwiek zmiany proponowane przez niewybranych senatorów, wskazali, że prawdopodobnie nie poprą wniosku.

To pozostawia Bloc Québécois. Przywódca Bloku Yves-François Blanchet powiedział, że poprawki senatorów do C-7 „zasługują na to, by im się przyjrzeć”.

Rząd ma nadzieję, że ustawa zostanie przyjęta przez obie izby parlamentarne do piątku, aby dotrzymać wyznaczonego przez sąd trzykrotnie wydłużanego już terminu dostosowania prawa do orzeczenia z 2019 roku.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

WSPANIAŁY NOWY ŚWIAT
Ciekawe ile czasu zajmie stworzenie Organu do wydawania zaocznych zaleceń eutanazji, “bo tak bardzo cierpi” zamiast leczenia.

Cami
Użytkownik
Cami

schizofrenicy nie chca zrec lekow bo one ich otepiaja, wiec albo izolowac w hospitalach albo do Kanady :(

clanpapa
Użytkownik

A wiec takich psychopatöw jak Polscy / zydowscy politycy do Kanady !!!!!!!!!!!!!