Osadzanie zapisów szczepień pod skórą dziecka

Opublikowano: 24.03.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 709

Śledzenie szczepień pozostaje głównym wyzwaniem w krajach rozwijających się. Również wiele krajów rozwiniętych gubi się w papierologii, a rodzice zapominają, czy ich dziecko ma aktualne szczepienia. Teraz grupa naukowców z Massachusetts Institute of Technology MIT opracowała nowatorski sposób rozwiązania tego problemu przez osadzanie zapisu bezpośrednio w skórze.

Wraz ze szczepionką dziecku wstrzykuje się odrobinę barwnika, który jest niewidoczny gołym okiem, ale łatwo widoczny dzięki specjalnemu filtrowi w telefonie komórkowym łączącemu się z aplikacją, która świeci na skórę w bliskiej podczerwieni. Zgodnie z testami na skórze świni i szczura oraz ludzkiej skórze w naczyniu oczekuje się, że barwnik będzie utrzymywał się do pięciu lat.

Zgodnie z badaniem opublikowanym w środę w „Science Translational Medicine” system, który nie został jeszcze przetestowany na dzieciach, zapewniłby szybki i łatwy dostęp do historii szczepień, pomijał ryzyko błędów w zapisach i niewiele zwiększyłby koszty lub ryzyko związane z procedurą.

„Zwłaszcza w krajach rozwijających się, w których dokumentacja medyczna może nie być tak kompletna lub tak łatwo dostępna, posiadanie informacji medycznych bezpośrednio związanych z osobą może mieć wartość”, mówi Mark Prausnitz, profesor bioinżynierii w Georgia Institute of Technology, który nie był zaangażowany w badanie. Mówi, że taki system rejestrowania informacji medycznych musi być wyjątkowo dyskretny i akceptowalny dla osoby, której dane zdrowotne są rejestrowane i dla jej rodziny. „Myślę, że jest to dość interesujący sposób na osiągnięcie tych celów”.

Badanie przeprowadzone przez bioinżynierów MIT Roberta Langera i Ane Jaklenec i ich kolegów wykorzystuje plastry drobnych igieł zwanych mikroigłami, aby zapewnić skuteczne szczepienie bez zaciśnięcia zębów. Mikroigły są osadzone w urządzeniu podobnym do opaski, które jest umieszczone na skórze; wykwalifikowana pielęgniarka lub technik nie są wymagani. Langer i Jaklenec twierdzą, że szczepionki dostarczane mikroigłami mogą również nie wymagać przechowywania w lodówce, co zmniejsza zarówno koszty, jak i trudność dostawy.

Prace zostały sfinansowane przez Fundację Billa i Melindy Gatesów i powstały w wyniku bezpośredniego wniosku założyciela Microsoftu i filantropa Billa Gatesa, który wspiera wysiłki w walce z chorobami takimi jak polio i odra na całym świecie, mówi Jaklenec. „Jeśli nie mamy dobrych danych, to naprawdę trudno jest wyeliminować chorobę” mówi.

Kilka dni temu Bill Gates stwierdził, że niedługo od jednostek będą wymagane cyfrowe certyfikaty szczepień.

„Naukowcy mają nadzieję dodać do tatuażu bardziej szczegółowe informacje, takie jak data szczepienia. Wraz z nimi zespół ostatecznie chce wprowadzić czujniki, które mogą być potencjalnie wykorzystane do śledzenia aspektów zdrowia, takich jak poziom insuliny u diabetyków” – mówi Jaklenec.

Źródło oryginalne: News.MIT.edu
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dawid 24.03.2020 13:33

    Zaczyna się.

  2. rici 24.03.2020 15:20

    Opium , tak troche z historii. Wszyscy biblisci zgadzaja sie ze ST zostal napisany w czasie tzw. “niewoli babilonskiej” czyli prawie 1000 lat po wyjsciu z “niewoli egipskiej” na “podstawie ustnych przekazow. Poza tym ST zostal napisany na tej samej zasadzie co Sienkiewicz pisal swoje ksiazki, czyli “ku pokrzepieniu narodu” .
    Zydzi weszli do Egiptu razem z Hettytami, to taki lud pochodzenia kaukaskiego, poslugujacy sie aramejskim, czyli spokrewniony z owczesnymi zydami, ktorzy poslugiwali sie rowniez tym jezykiem. Tak ze Zydzi weszli do Egiptu jako najezdcy, i dlatego dostali najlepsze ziemie w delcie nilu. Hettyci zdobyli Egipt, i ugruntowali tam swoja dynastje, zwana od nich hettycka. Przedostatnim faraonem byl Echnaton, ktory za to ze zaczal wprowadzac religie monoteistyczna /Atona/w Egipcie , zostal obalony przez kaplanow starej egipskiej religii, wszystko co zbudowal Echnaton zostalo zniszczone, a jego imie wymazane ze wszystkich zapiskow. Tak sie sklada ze ucieczka Zydow z Egiptu miala miejsce w czasie gdy Echnaton przestal byc faraonem. Dlatego wiekszosc biblistow porownojac te wydarzenia dochodzi do wniosku ze Mojzesz to wlasnie faraon Echnaton.
    Tak ze reasumujac to powinno brzmiec “Jam jest Pan, Bog twoj ktory cie wyprowadzil z iemi egipskiej domu dostatku”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.