Organizacje humanitarne pomagają przemytnikom

Opublikowano: 25.04.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 334

W wywiadzie dla dziennika La Stampa włoski prokurator Carmelo Zuccaro stwierdził, że są dowody na współpracę niektórych organizacji humanitarnych z przemytnikami imigrantów z Libii. Prokurator powiedział, że zarejestrowano rozmowy telefoniczne, w których przemytnicy informują o wypłynięciu łodzi z imigrantami. Statki organizacji zapalają światła, żeby łodzie mogły łatwiej do nich trafić.

Organizacje odrzucają oskarżenia twierdząc, że tylko pomagają ratować ludzi przed utonięciem. Agencja Frontex w niedawnym raporcie nazwała te organizacje „przedsiębiorstwami taksówkowymi” dla imigrantów.

Tymczasem w czasie sobotniego spotkania z imigrantami w Bazylice św. Bartłomieja w Rzymie papież porównał niektóre ośrodki dla uchodźców do obozów koncentracyjnych. Papież wspominał swoją wizytę w takim ośrodku na wyspie Lesbos w ubiegłym roku.

Papież w aluzyjny sposób skrytykował też porozumienie Unii z Turcją o odsyłaniu imigrantów kiedy podziękował osobom pomagającym uchodźcom mówiąc, że szlachetni ludzie, którzy pomagają, mają teraz utrudnione zadanie, ponieważ „umowy międzynarodowe wydają się ważniejsze niż prawa człowieka”.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. agama 25.04.2017 12:05

    papież jak taki mądry, to niech ich sobie weźmie na apartamenty

  2. vievioor 25.04.2017 15:21

    Coś mi się wydaje, że to jakieś przymiarki do stworzenia hybrydy kk i islamu

  3. BrutulloF1 25.04.2017 21:03

    Nie wygramy z nimi. Mają po swojej stronie Sorosa i Franciszka. Lewacki szwindel XXI wieku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.