Ordo Iuris wyrzucono z jej siedziby z powodów wizerunkowych

Opublikowano: 02.08.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1684

„Instytut Ordo Iuris stanie wobec widma utraty możliwości spokojnej pracy w swej siedzibie” – informuje prezes instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

„W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zarządzająca tym historycznym miejscem Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego postanowiła bezprawnie, sprzecznie z zawartymi umowami, usunąć nas ze względu na dbałość o swój wizerunek również poprzez odpowiedni nabór najemców” – przekazuje prezes instytutu Ordo Iuris. Według Kwaśniewskiego Ordo Iuris będzie musiało walczyć o to, by móc dalej działać w nieskrępowany sposób w swojej dotychczasowej siedzibie.

Prezes instytutu podkreśla, że Ordo Iuris wywiązywało się terminowo ze wszystkich płatności, a mimo to „otrzymał cios od Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego”, która zarządza powierzonym jej przez Skarb Państwa warszawskim budynkiem PAST.

Kwaśniewski uważa, że możliwość dalszego użytkowania budynku PAST, to dla Ordo Iuris gwarancja spokojnej pracy oraz spokoju dla rodzin pracowników. „Międzynarodowe fundusze inwestycyjne, które są właścicielami znacznej części powierzchni biurowej w Warszawie, nie chcą wynajmować powierzchni Instytutowi Ordo Iuris. Jeżeli stracimy lokal w PAST, nasza działalność stanie pod znakiem zapytania. Dlatego musimy walczyć o nasze prawa i o wypełnienie zawartej z Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego umowy najmu” – tłumaczy prezes instytutu.

Autorstwo: SG
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.