Orban kontra Uber

Opublikowano: 17.07.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 609

24 lipca firma Uber zawiesi swoje usługi na Węgrzech. Wtedy wejdzie w życie ustawa, która pozwala władzom na blokowanie dostępu do tej aplikacji oraz na karanie mediów, które ją promują.

Jak pisze portal Forsal.pl, rząd Viktora Orbana opowiedział się po stronie tradycyjnych taksówkarzy, których model biznesowy został zagrożony przez usługi świadczonymi przez Uber. Taksówkarze z Budapesztu są zobligowani do przestrzegania wielu zasad, łącznie z regulowanymi cenami przejazdów i limitami wieku samochodów, które są taksówkami. Wielokrotnie blokowali stolicę kraju w proteście przeciw ekspansji Ubera na Węgrzech. Domagali się oni podjęcia zdecydowanych kroków wobec firmy, która sprytnie omija węgierskie prawo. Dopięli swego – nowa ustawa wprowadza zakaz używania i promowania aplikacji i stron www oferujących nielegalne usługi przewozowe.

Pod naciskiem taksówkarzy wprowadzono też zapis, który grozi kierowcom przewożącym osoby bez licencji odebraniem prawa jazdy na aż trzy lata. I to właśnie ta decyzja może sprawić, że Uber na węgierski rynek nigdy już nie wróci.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Balcer 20.07.2016 21:10

    Jeśli z jazda taksówkami wynikają same korzyści, to dlaczego ludzie wybierają tak często Ubera?
    Kasa jest też ważna, czego etatysta nie kuma.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.