Opu nagranie z miejsca sabotażu rurociągów NordStream

Opublikowano: 26.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1087

Duńska telewizja pokazała pierwszy materiał filmowy z miejsca, gdzie doszło do uszkodzenia gazociągu NordStream 2. Do wysadzenia rurociągów doszło 28 września 2022 r.

Nagranie zarejestrowane przez podwodnego drona na głębokości 80 metrów pokazuje ogromne zniszczenia rurociągu w duńskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Nadawca telewizyjny TV2 otrzymał pozwolenie od duńskiego urzędu morskiego na sfilmowanie dna Bałtyku w miejscu wybuchu, 20 kilometrów od południowego krańca wyspy Bornholm.

Zdaniem analityka wojskowego z Uniwersytetu w Kopenhadze Jensa Wenzela Kristoffersena, ujawnione wideo ma świadczyć o sabotażu. Jego zdaniem pierwszą i drugą nitkę NordStream uszkodził ten sam podmiot.

26 września w systemie rurociągów NordStream 1 i NordStream 2 doszło do eksplozji i wycieku gazu w czterech miejscach jednocześnie. Władze Niemiec, Danii i Szwecji nie wykluczyły sabotażu jako przyczyny, natomiast Rosja uznała to za akt międzynarodowego terroryzmu.

Na początku listopada spółka NordStream AG, poinformowała o zakończeniu wstępnego zbierania danych w miejscu uszkodzenia pierwszej nitki gazociągu NordStream. Według wstępnych wyników oględzin miejsca uszkodzenia, na dnie morskim w odległości około 248 m odnaleziono kratery o głębokości od 3 do 5 metrów.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Nyheder.tv2.dk
Źródło: MediaNarodowe.com

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 26.11.2022 12:57

    Co ciekawe, jedna nitka jest sprawna i Rosjanie chcą przesyłać nią gaz, ale rząd niemiecki nie zgodził się. W Niemczech wyłączyli w tym roku 3 elektrownie atomowe, a teraz straszą przerwami prądu. Widać że “globaliści” konsekwentnie realizują swoje plany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.