Opracowali niezwykle skuteczny lek na COVID-19

Opublikowano: 18.04.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 54

Brazylijscy decydenci ogłosili, że naukowcy w Sao Paulo opracowali skuteczny lek na COVID-19, który wywołuje niewiele skutków ubocznych. Nazwa leku pozostaje jeszcze tajemnicą, ale wiadomo już, że w najbliższych dniach w brazylijskich szpitalach ruszą badania kliniczne na łącznej grupie 500 zainfekowanych osób.

Czy w walce z koronawirusem szykuje się przełom? Tak twierdzą Brazylijczycy, którzy właśnie ogłosili światu, że opracowali skuteczny lek na COVID-19. Informację o odkryciu przez naukowców z Sao Paulo obiecującego środka farmakologicznego przekazał w środę mediom szef brazylijskiego resortu nauki i technologii, natomiast jeden z przedstawicieli administracji prezydenta Jaira Bolsonaro (cytowany przez brazylijską stację TV Record) dodał, że już w połowie maja mogą ruszyć pierwsze badania kliniczne nowego preparatu. Testy mają zostać przeprowadzone w siedmiu brazylijskich szpitalach na grupie 500 zainfekowanych koronawirusem osób i mają potrwać przynajmniej miesiąc.

Jak zaznaczył brazylijski minister ds. nauki i technologii, opracowany przez naukowców w Sao Paulo lek wykazał podczas badań in vitro 94-proc. skuteczność w zwalczaniu koronawirusa. W porównaniu także do innych środków farmakologicznych, stosowanych dotychczas eksperymentalnie do leczenia COVID-19 (np. antymalarycznej chlorochiny), nowy lek ma mieć bardzo mało skutków ubocznych. Czy tak jest rzeczywiście, potwierdzą to dopiero badania kliniczne, ale by zapobiec niekontrolowanemu wyścigowi po obiecujący preparat naukowcy nie podali na razie jego nazwy.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o