Opozycja gotowa do rządzenia

Opublikowano: 25.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1773

Prezydent Andrzej Duda przystąpił do konsultacji z liderami komitetów wyborczych. Przed rozpoczęciem rozmów politycy posiadających większość w przyszłym Sejmie KO, Trzeciej Drogi oraz Lewicy zadeklarowali wspólną gotowość do tworzenia rządu.

We wtorek prezydent Andrzej Duda rozpoczął spotkania z przedstawicielami komitetów wyborczych, które uzyskały mandaty w przyszłym Sejmie. Prezydent spotkał się najpierw z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, a później odbyły się rozmowy z delegacją Koalicji Obywatelskiej.

Jeszcze przed rozpoczęciem konsultacji liderzy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Lewicy wspólnie zadeklarowali gotowość do utworzenia nowego rządu. Jednocześnie zaapelowali do głowy państwa o jak najszybsze nominowanie na Prezesa Rady Ministrów osoby, którą popiera większość parlamentarna.

„Panie prezydencie, szanując instytucję i godność, którą Pan piastuje, pragnę powiedzieć: koniec kombinowania. Jest większość w Sejmie, która wyłoni rząd, bez względu na to, jaką drogą Pan pójdzie. Popieramy ją i stanowimy część tej większości. Popieramy desygnowanie pana Donalda Tuska na premiera i powierzenie mu misji powołania rządu” – mówił podczas konferencji prasowej Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy.

„Przed nami ważne decyzje, które zostaną podjęte w sposób spokojny i rozsądny. Mówię o wyborze marszałków Sejmu i Senatu, wicepremierów oraz o składzie rządu” – zapowiedział. „Reprezentuję siłę, która od 18 lat nie współrządziła w Polsce. W związku z tym czuję, jak wielka odpowiedzialność jest na naszej formacji. To będą trudne rozmowy – ale one się odbędą z tolerancją i rozsądkiem – o prawach kobiet, o usługach publicznych, o państwie świeckim, o kwestii mieszkań, o zabezpieczeniu interesów młodego i starszego pokolenia” – oświadczył Czarzasty.

Źródło: Trybuna.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.