Opony zimowe obowiązkowe?

Opublikowano: 30.11.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2045

Mieszkańcy Podhala mają dość nieprzygotowanych turystów, którzy – jeżdżąc na niewłaściwych oponach – powodują zatory i kolizje.

Jak pisze serwis Autokult.pl, temat obowiązku używania opon zimowych w górach powraca jak bumerang wraz z pierwszymi opadami śniegu. Górale liczą w tej kwestii na nowy rząd.

Choć trudno w to uwierzyć, wciąż nie brakuje kierowców, którzy wybierają się na zimowy wypoczynek nieprzygotowanym pojazdem. I nie chodzi tu wcale o specjalistyczny ekwipunek, lecz absolutne podstawy, takie jak opony zimowe. Górale oczywiście cieszą się z napływu turystów. Nie ukrywają jednak, że nie rozumieją bezmyślnych kierowców.

Apelują o nakaz stosowania opon zimowych w ich regionie. Podhalańskie samorządy zgłaszały już takie pomysły w poprzednich latach, lecz ewentualne nakazy nie spotkały się z akceptacją ówczesnej władzy. Mieszkańcy Zakopanego i okolic liczą, że nowy rząd przyjmie inne stanowisko.

Konieczność zastosowania odgórnego, regionalnego nakazu wynika z faktu, że w Polsce nie ma obowiązku zmiany opon. Policja może ukarać kierowcę jedynie za zły stan opon (np. wytarty bieżnik), a nie ich rodzaj.

Zdjęcie: Ilya Plekhanov
Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 30.11.2023 14:03

    To nadmuchany temat bo wystarczy egzekwować prawo. Po pierwsze nieprzygotowanie pojazdu do warunków ma wpływ na bezpieczeństwo i za to odpowiedzialny jest kierowca – skoro świadomie naraża siebie i innych to co najmniej może być zakwestionowane wypłacenie OC, co za tym idzie można taką osobę obciążyć kosztami akcji. Tak to działa w USA – ogólnie jeśli świadomie sprowadzasz ryzyko to ponosisz koszty.

    Przy takich akcjach to ja się ciągle obawiam kolejnych zamordyzmów i wyciągania kasy – a wiadomo że tej im brakuje przez głupkowate rządzenie.

  2. kufel10 30.11.2023 16:23

    Niestety zdolność kredytowa nie idzie w parze ze zdolnościami intelektualnymi korpoludków w pożyczonych od banku autkach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.