Liczba wyświetleń: 2325
Nadchodzi rewolucja w świecie tworzenia filmów — OpenAI zapowiada publiczną premierę Sory, narzędzia do generowania hiperrealistycznych filmów na podstawie tekstowych opisów. Choć ta technologia brzmi niczym coś z fantastycznych wizji przyszłości, to już niebawem będzie dostępna dla każdego.
Dotychczas, filmy generowane przez Sorę były udostępniane jedynie przez samą firmę OpenAI, która do tej pory zachowywała dyskretne milczenie na temat planów komercjalizacji tego narzędzia. Wszystko uległo zmianie za sprawą wywiadu udzielonego przez Mirę Murati, dyrektorkę techniczną OpenAI, dla „Wall Street Journal”.
Murati potwierdziła, że Sora zostanie udostępniona publicznie jeszcze w tym roku, a konkretniej — w ciągu „kilku najbliższych miesięcy”. To zupełnie przełomowa informacja, która może całkowicie odmienić oblicze branży filmowej.
Choć Murati nie ukrywa, że korzystanie z Sory będzie „znacznie droższe” niż w przypadku generatora obrazów DALL-E 3, to OpenAI dąży do tego, by nowe narzędzie do tworzenia filmów było dostępne w „podobnych kosztach”. Przypomnijmy, że DALL-E 3 można wykorzystywać w ramach abonamentu ChatGPT Plus lub zupełnie za darmo w Copilocie Microsoftu.
Sama technologia Sory, choć jeszcze niedostępna publicznie, już teraz budzi ogromne emocje. Opublikowane dotychczas filmy generowane przez to narzędzie zachwycają realistycznym wyglądem i perfekcyjnym odwzorowaniem nawet najdrobniejszych szczegółów. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie kinematografii, która może całkowicie zmienić sposób, w jaki tworzymy i percypujemy filmy.
Warto też zwrócić uwagę na zapowiedzi dalszych ulepszeń Sory. W rozmowie z „Wall Street Journalem” padło zapewnienie, że przyszłe wersje tego narzędzia pozwolą na edytowanie wideo oraz generowanie filmów z dźwiękiem. To oznacza, że w niedługim czasie twórcy będą mogli nie tylko generować całe filmy od podstaw, ale także modyfikować istniejące produkcje, a nawet tworzyć kompletne projekty audiowizualne.
Nadchodzące udostępnienie Sory publiczności to prawdziwa rewolucja w świecie kinematografii. Już wkrótce każdy będzie mógł stać się twórcą filmowym, generując własne produkcje za pomocą zaledwie kilku słów wpisanych w system. To otwiera zupełnie nowe możliwości dla amatorów, entuzjastów i profesjonalistów, którzy będą mogli eksperymentować, tworzyć i realizować swoje filmowe wizje jak nigdy dotąd.
Choć na razie nie znamy dokładnej daty premiery Sory, to z pewnością jest to wydarzenie, na które warto z niecierpliwością czekać. Nadchodzące miesiące mogą przynieść prawdziwe przełomy w branży filmowej, a OpenAI zdaje się być na czele tej rewolucji. Pozostaje nam śledzić dalsze doniesienia i z zaciekawieniem obserwować, jak ta technologia będzie się rozwijać.
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
Stary Kulas; Fakt nalezy do Alex Springer Verlag.
Alex Springer Verlag zostal zalozony przez ucznia Gebellsa, Alexa Springera.
Alex Springer honorowy obywatel Izraela, odznaczony 16 najwyzszymi odznaczeniami panstwowymi panstwa Izrael.
Kilkanascie lat temu byla taka afera, ze dziennikarze pracujacy dla Alex Springer Verlag zmuszani byli do podpisywania takiej lojalki ze nigdy nie beda publikowac niz zlego na temat judaizmu i Izraela.
Dawno już prawdziwe kino umarło – pozostały tylko jakieś popłuczyny i jego artefakty, które nawet one zostaną wymiecione przez wszystkie te sztuczne pseudo inteligencje! Na szczęście istnieje parę, może paręnaście ponadczasowych arcydzieł filmowych, które można oglądać wiele razy…
Dobrze, dobrze, będzie można poprawić choćby takiego Wiedźmina od Netflixa i inne śmieciowe\poprawne politycznie filmy