Opaski kontrolujące myśli uczniów i monitoring AI

Opublikowano: 30.04.2023 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2688

W chińskiej szkole podstawowej Jinhua Xiaoshun na wschodzie Chin uczniowie zostali poddani testom poziomu koncentracji za pomocą specjalnych opasek.

Od kilku lat zachodnie firmy testują w chińskich szkołach systemy sztucznej inteligencji monitorujące myśli uczniów poprzez specjalne opaski zakładane na głowę. Dodatkowo uczniowie niektórych eksperymentalnych szkół są śledzeni przez kamery analizujące ich zachowania oraz przez systemy GPS zaszyte w ich ubraniach.

Technologie sztucznej inteligencji analizują zachowanie uczniów za pomocą oprogramowania do rozpoznawania twarzy. Istnieją też programy, w których każdemu uczniowi przypisano ocenę opartą na jego stopniu koncentracji w klasie.

Jedną z zachodnich firm testujących takie opaski monitorujące pracę mózgu jest BrainCo. z USA oferująca również opaski uspakajające, antystresowe, i do sterowania zewnętrznymi urządzeniami.

Wprowadzanie tego typu urządzeń w szkołach zarysowuje wizję przyszłej edukacji, gdzie dążyć się będzie do standaryzacji nauczania, wyeliminowania w dłuższym czasie ludzkich nauczycieli i szkolenie dzieci przez sztuczną inteligencję. Potwierdził to niedawno sam Bill Gates, zaznaczając, że systemy AI będą wprowadzane do procesów nauczania zaledwie w przeciągu półtora roku.

Tego typu oświadczenia wiążą się z przyszłymi masowymi zwolnieniami w edukacji.

W efekcie takiego rozwoju systemów monitoringu i nauczania w edukacji dzieci będą programowane przez maszyny. Staną się „sprzętem komputerowym” dla oprogramowania wytwarzanego przez firmy, takie jak Microsoft. Oprogramowanie wcześniej tworzone przez ludzi w celu kontrolowania maszyn zacznie być tworzone przez maszyny do kontrolowania ludzi.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. galacticjoel 30.04.2023 12:12

    (Komentarz usunięty — link do płatnej treści wideo)

  2. pikpok 30.04.2023 16:26

    Wpływać na ludzi to już mogą. https://www.youtube.com/watch?v=2Zp8nHYegqI&t=1800s “Dr. James Giordano: Battlescape Brain: Military and Intelligence Use of Neurocognitive Science”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.