Oparte na RNA szczepionki na COVID-19 i ryzyko chorób prionowych

Opublikowano: 26.02.2021 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2217

Badania opublikowane w profesjonalnym periodyku „Microbiology & Infectious Diseases” (ISSN 2639-9458), 2021, Numer 1, Volume 5, pod tytułem „COVID-19 RNA Based Vaccines and the Risk of Prion Disease” – dr J. Bart Classen. Oto streszczenie (wstęp) z tego badania.

Rozwój nowej technologii szczepionkowej był w przeszłości trapiony licznymi problemami. Obecne, oparte o RNA, szczepionki na SARS-CoV-2 zostały zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych w drodze procedury awaryjnej, bez szerokich badań długoterminowego bezpieczeństwa produktu. W niniejszej pracy dokonano ewaluacji szczepionki na COVID-19 firmy Pfizer pod kątem możliwości wywoływania chorób prionowych u osób nią zaszczepionych. Sekwencja RNA szczepionki, jak również interakcja białka kolcowego z celem zostały zanalizowane pod kątem możliwości przekształcania wewnątrzkomórkowych białek wiążących RNA: białka wiążącego TAR DNA (TDP-43) oraz białka wiążącego RNA (FUS), w ich patologiczne struktury prionowe. Rezultaty wskazują na to, że szczepionkowe RNA posiada specyficzne sekwencje, które mogą pobudzać TDP-43 i FUS do przekształcania się w swoje patologiczne struktury prionowe. W bieżącej analizie zidentyfikowano łącznie szesnaście powtórzeń tandemowych UG (ΨGΨG). Dodatkowo zidentyfikowano sekwencje bogate UG (ΨG). Odnaleziono dwie sekwencje GGΨA. Potencjalne sekwencje tworzące kwadrupleks G są prawdopodobnie obecne, ale do ich weryfikacji potrzebny jest bardziej wyspecjalizowany program komputerowy. Dalej, białko kolcowe, wytworzone poprzez translację szczepionkowego RNA wiąże 2 typ enzymu konwertującego angiotensynę (ACE2), enzym zawierający cynk. Ta interakcja ma potencjał do zwiększania wewnątrzkomórkowego stężenia cynku. Zostało wykazane, że jony cynku powodują transformację TDP-43 w jego patologiczną strukturę prionową. Wiadomo, że formowanie się TDP-43 i FUS w ich patologiczne struktury prionowe powoduje ALS (stwardnienie zanikowe boczne – przyp. tłum), zwyrodnienie płata czołowo-skroniowego, chorobę Alzheimera i inne choroby neurodegeneracyjne. Opisane w artykule odkrycia, jak również inne potencjalne zagrożenia, każą autorowi uważać, że warunkowe dopuszczenie opartych na RNA szczepionek na SARS-CoV-2 było przedwczesne i że szczepionka może spowodować dużo więcej szkód niż pożytku.

Na szczególną uwagę w artykule zasługuje także poniższy akapit, mówiący o potencjalnej podatności na jakiś nowy patogen całej zaszczepionej populacji: „Istnieje wiele innych możliwych skutków ubocznych, które mogą zostać wywołane przez nowatorskie, oparte o RNA szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionka umieszcza nową molekułę, białko kolcowe, w/na powierzchni komórek gospodarza. To białko kolcowe stanowi potencjalny receptor dla innego, być może nowego, czynnika zakaźnego. Jeśli rację mają ci, którzy twierdzą, że COVID-19 stanowi w istocie broń biologiczną, możliwe jest uwolnienie drugiego, potencjalnie groźniejszego wirusa, który będzie wiązał białko kolcowe znalezione na komórkach gospodarza u osób zaszczepionych. Nie ma publicznie dostępnych danych, informujących o tym, jak długo po szczepieniu w organizmie pacjenta będzie trwała translacja (synteza) białek na podstawie szczepionkowego RNA, ani jak długo po syntezie białko kolcowe będzie obecne w komórkach osoby zaszczepionej. Takie badania, odnoszące się do ekspresji in vivo, będą złożone i trudne. Różnorodność genetyczna chroni gatunki przed masowymi zgonami powodowanymi przez czynniki zakaźne. Jeden osobnik może zostać zabity przez wirusa, podczas gdy inny nie będzie miał po kontakcie z tym samym wirusem żadnych objawów chorobowych. Umieszczając identyczny receptor, białko kolcowe, na komórkach wszystkich członków populacji, likwiduje się genetyczną różnorodność w zakresie przynajmniej jednego potencjalnego receptora. Każdy członek populacji staje się potencjalnie podatny na wiązanie się z tym samym czynnikiem zakaźnym.”

Cały artykuł doktora J. Barta Classena w formacie PDF w języku angielskim TUTAJ.

Źródło oryginalne: Scivisionpub.com
Źródło polskie: Dakowski.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.