ONZ potępia Izrael za masakrę Palestyńczyków

Opublikowano: 19.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 687

Na specjalnej sesji Rady ds. Praw Człowieka ONZ pod adresem Izraela padły słowa bardzo mocnej – i celnej – krytyki. Ale państwo, którego żołnierze zamordowali w ostatni poniedziałek sześćdziesięcioro Palestyńczyków, konsekwentnie ją ignoruje, czując poparcie Amerykanów.

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Zajd Rad al-Husajn przypomniał nie tylko o tym, jak brutalnie izraelscy żołnierze rozpędzili protestujących w ostatni poniedziałek Palestyńczyków. Uświadamiał również, jak wygląda życie mieszkańców Strefy Gazy i jak bardzo są zdesperowani.

“Są więzieni w toksycznym slumsie od urodzenia do śmierci, obdarci z godności, zdehumanizowani przez władze Izraela. Tak bardzo, że tamtejsi urzędnicy nawet nie dopuszczają do siebie myśli, że ci mężczyźni i kobiety mają prawo, i wszelkie powody, by protestować” – mówił. A potem przypomniał krwawą statystykę: od 30 marca izraelscy żołnierze, powstrzymując kolejne manifestacje w ramach Marszu Powrotu, pozbawili życia 106 osób, w tym piętnaścioro dzieci, a ponad 12 tys. osób ranili.

“Skończcie okupację, a w znacznym stopniu znikną również przemoc i zagrożenie” – zaapelował wysoki komisarz do władz Izraela, chociaż nie mógł mieć większy nadziei na to, że apel ten będzie skuteczny.

Jaka była odpowiedź ambasadora z Tel Awiwu? Bardzo prosta i przewidywalna: Awiwa Raz Szechter oznajmił, że Rada ds. Praw Człowieka hołduje najgorszym antyizraelskim obsesjom, bo… większość krajów w ONZ jest wroga Izraelowi. Stwierdził, że żadne śledztwo nie jest potrzebne, bo „Izrael czyni prawdziwe starania, by zminimalizować ofiary wśród palestyńskich cywilów”, a pod kule żołnierzy z rozmysłem pcha mężczyzn i kobiety z Gazy Hamas. Wniosek? Palestyńczycy sami są sobie winni.

W podobnym tonie wypowiedział się amerykański chargé d’affaires Theodore Allegra, zarzucając radzie, że zignorowała „prawdziwego” sprawcę śmierci cywilów, czyli Hamas właśnie. “Jednostronne działania sugerowane przez Radę są kolejnym dowodem na to, że źle spełnia ona swoje zadania” – oznajmił.

Ostatecznie 29 głosami przeciwko dwóm Rada postanowiła utworzyć komisję, która zbada okoliczności poniedziałkowej masakry.

Autorstwo: MKF
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.