ONZ ostrzega przed wyludnieniem Ukrainy

Opublikowano: 29.11.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1205

Populacja Ukrainy kurczy się w szybkim tempie – wynika z raportu analitycznego ONZ „Procesy demograficzne”. Autorzy dokumentu ostrzegają, że do 2050 roku liczba Ukraińców może spaść do 35 mln.

Wśród przyczyn wymieniają niski współczynnik dzietności, wysoką śmiertelność i zwiększoną migrację.

Eksperci uważają, że władze Ukrainy mogą powstrzymać wyludnienie kraju poprzez stworzenie stabilnych systemów politycznych i finansowych, dzięki którym zapewnią ochronę socjalną swoim obywatelom.

Ostatni oficjalny spis ludności odbył się na Ukrainie w 2001 roku. Wówczas populacja kraju liczyła 48 240 902 osoby.

Były szef ukraińskiego rządu Mykoła Azarow powiedział, że na Ukrainie co roku „umiera całe miasto”. Jak dodał, aktualnie Ukraina jest najbiedniejszym państwem w Europie, choć wcześniej ten niechlubny tytuł należał do Mołdawii i Albanii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 3,67 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cami 29.11.2021 16:19

    wiecej kradnijcie a potem sie dziwujcie:( , jak u nas – jest szansa ze Was przescigniemy w biedzie dzieki Waszej taniej sile roboczej 🙁

  2. PeWueN 29.11.2021 23:08

    Ciekawe, że całe rzesze inżynierów, lekarzy, pilotów czy też innych nauczycieli życia w stylu muslim, nie zauważyli tam dla siebie luki egzystencjonalnej. Są przecież te słynne stepy niezmierzone. Ileż tam kóz paść by można…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.