ONZ nie stwierdziła ludobójstwa na Ukrainie

Opublikowano: 21.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2263

Wołodymyr Zełenski zażądał od Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby odebrała Rosji prawo weta. Mało prawdopodobne, ponieważ Rosja ma prawo zawetować taką decyzję.

Tymczasem Eryk Mose, przewodniczący Międzynarodowej Komisji Śledczej ONZ ds. zbrodni na Ukrainie, oświadczył, że na obecnym etapie nie stwierdzono, by na Ukrainie miało miejsce ludobójstwo – i komisja nie ma wystarczających dowodów, aby spełnić wymogi prawne Konwencji o Ludobójstwie, gdyż należy pamiętać, że jest to kwestia intencji, zamiaru sprawców.

Musi istnieć „potrzeba” zniszczenia określonej grupy. A takie zniszczenie, zgodnie z Konwencją, musi być fizyczne lub biologiczne. Są to ściśle określone kryteria, potwierdzone przez orzecznictwo sądowe.

Przewodniczący dodał też, że śledztwo na Ukrainie będzie kontynuowane. Stwierdził, że kierowana przez niego komisja zwróciła uwagę, iż w rosyjskich mediach pojawiły się pewne wypowiedzi mogące nosić charakter podżegania do ludobójstwa. Portal Radia Swoboda przypomniał, że władze Ukrainy wielokrotnie oskarżały Rosję o zbrodnie ludobójstwa.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. JedynaDroga 21.09.2023 14:22
  2. replikant3d 21.09.2023 20:26

    Za to ruski mają multum dowodów na zbrodnie Ukrów. Jak to w końcu ujawnią, to zakończy się ,,sztuczna,, sympatia świata dla nich. Dlatego ,,komediant,, tak się ciska. Boi się tego jak diabli…

  3. emigrant001 21.09.2023 21:24

    Ludobójstwo to było na Wołyniu, gdzie zwyrodniałymi mordercami byli ukraińcy. Szkoda, że ta pseudo komisja nie mogła tego stwierdzić. Bo takie fakty trzeba przypominać ukrom codziennie.

  4. Drnisrozrabiaka 21.09.2023 23:13

    No no, zelenski jedzie po bandzie od półtora roku i nie mogą go dorwać, ten to ma farta!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.