ONZ atakuje Węgry za tradycyjną definicję małżeństwa

Opublikowano: 21.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 923

Organizacja Narodów Zjednoczonych skrytykowała Węgry za rzekome trzynaście naruszeń w zakresie praw człowieka, mających miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Najbardziej nie spodobała się zmiana węgierskiej ustawy zasadniczej. Rządzący potwierdzili w niej bowiem, że małżeństwem jest jedynie związek kobiety i mężczyzny.

W przeciągu ostatnich dwóch lat Węgry miały trzynastokrotnie złamać zasady dotyczące praw człowieka, zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Do ostatniego podobnego przypadku miało dojść w grudniu ubiegłego roku. Właśnie wtedy zmieniono dziewiątą poprawkę do konstytucji, według której za małżeństwo można uznać jedynie związek kobiety i mężczyzny.

Według ONZ w ten sposób Węgry miały „przekręcić system prawa międzynarodowego”. Zawężenie definicji małżeństwa jedynie do par heteroseksualnych zostało więc uznane za szykanowanie innych związków, które różnią się od tradycyjnej rodziny. Ma to zaś prowadzić do dyskryminacji praw jednopłciowych. Pięciu komisarzy ONZ ostrzegało zresztą Węgry jeszcze przed tymi zmianami, bo wyłączają one pary homoseksualne z możliwości adopcji dzieci.

Węgierski rząd nie ugiął się jednak pod naciskiem organizacji międzynarodowych. W odpowiedzi podkreślił on istnienie biologicznych uwarunkowań, które powodują, że matka jest kobietą, a ojciec mężczyzną. Ta definicja zdaniem Budapesztu nie ogranicza więc praw żadnej grupy społecznej. Dodatkowo Węgrzy powołali się na prawo suwerennego państwa do decydowania o własnego określenia, czym jest rodzina.

Na podstawie: dailynewshungary.com, 888.hu
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,80 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o