ONZ analizuje nagrania z egzekucji rosyjskich jeńców

Opublikowano: 03.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2907

Organizacja Narodów Zjednoczonych prowadzi śledztwo w sprawie nagrania wideo przedstawiającego rosyjskich jeńców zamordowanych w Makiejewce przez bojowników ukraińskich sił zbrojnych — poinformował w piątek na konferencji prasowej w Kijowie szef komisji śledczej ONZ ds. wydarzeń na Ukrainie.

„Jesteśmy świadomi tego wydarzenia. Komisja bada teraz zarówno same wideo, jak i jego jakość, autentyczność, a także elementy pozwalające na głębsze wejście w sprawę” — powiedział Mose.

Wcześniej wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Volker Türk powiedział, że okoliczności rozstrzelania rosyjskich jeńców wojennych na Ukrainie powinny zostać dokładnie zbadane, a osoby odpowiedzialne postawione przed sądem. Zaznaczył ponadto, że opublikowane przez ukraińskich bojowników filmy z egzekucji i tortur wyglądają na autentyczne.

Przypominamy, że po zapoznaniu się z kolejnymi materiałami potwierdzającymi popełnienie przez Ukraińców zbrodni wojennych, rzecznik sekretarza generalnego ONZ Farlan Haq powiedział, że Organizacja Narodów Zjednoczonych dokładnie zbada okoliczności tego wypadku i wyraża swoje zdecydowane potępienie dla wszystkich sprawców zbrodni. Z kolei, komisarz ds. praw człowieka ukraińskiej Rady Najwyższej oświadczył, że ukraińscy bojownicy „bronili się przed Rosjanami, którzy udawali, że się poddają”.

Źródło: pl.News-Front.info

17

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 04.12.2022 12:56

    Po zimie zmieni się narracja, że banderowcy bronią cały świat i wszechświat przez złowrogim Putinem. Może ktoś zauważy, że na wojnie nie ma bohaterów, sa tylko ofiary amerykańskiej polityki osłabiania Rosji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.