Rady szkolne nie powinny „indoktrynować” dzieci

Opublikowano: 12.09.2023 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 954

Ponieważ niektóre prowincje tworzą nowe przepisy mające na celu rozwiązanie kwestii zaimków preferowanych przez dzieci i kwestii tożsamości płciowej i ochronę praw rodzicielskich, premier Ontario (prowincja Kanady) Doug Ford zajął niedawno stanowisko w tej sprawie, sugerując, że rady szkolne nie powinny „indoktrynować” dzieci, ale powstrzymał się od ogłoszenia formalnego nakazu na temat.

„Najważniejsze są prawa rodziców. Prawo rodziców do bycia wysłuchanym i upewnienia się, że są informowani, gdy ich dzieci podejmują taką decyzję” – powiedział Ford w ramach przemówienia, które wygłosił 8 września w Kitchener w Ontario podczas Ford Fest, jego corocznej rodzinnej imprezy przy grillu. „Indoktrynacja naszych dzieci nie należy do nauczycieli ani do rady szkoły” – powiedział i dodał, że „To rodzice mają obowiązek patrzeć, co robią dzieci”.

Premier Ontario to kolejny urzędnik prowincji, który wydał oświadczenie, że rodzice mają prawo wiedzieć, czy ich dziecko próbuje zmienić zaimki lub płeć w szkole. Jednakże pomimo składania oświadczeń w tej sprawie Ontario pozostawiło tę kwestię zarządom szkół i nie wprowadziło żadnej oficjalnej polityki.

Minister edukacji Ontario Stephen Lecce powiedział na konferencji prasowej 28 sierpnia, że ​​rodzice muszą być „w pełni zaangażowani”, jeśli uczeń chce zmienić swoją tożsamość płciową lub zaimki w szkole, ale nie zobowiązał się do żadnej formalnej polityki ani nakazu. Naciskany przez reporterów w związku z tym, czy Ministerstwo Edukacji wyda zarządom szkół dyrektywę w tej sprawie, Lecce powiedział, że określenie polityki będzie zależało od poszczególnych rad szkół.

Organizacja wspierająca Rodzice Jako Pierwsi Wychowawcy PAFE wystosowała petycję 29 sierpnia, dzień po tym, jak Lecce wygłosił swoje uwagi, wzywając go do poparcia działaniem swojego zaangażowania na rzecz praw rodzicielskich.

Zarówno Saskatchewan, jak i Nowy Brunszwik wprowadziły formalne zasady chroniące prawa rodzicielskie i wymagające od szkół uzyskania zgody rodziców lub opiekunów na zmianę preferowanego imienia i zaimków używanych w szkole przez dziecko, które nie ukończyło 16 lat.

Na konferencji prasowej w Manitobie 17 sierpnia konserwatywna premier Heather Stefanson ogłosiła również, że w przypadku ponownego wyboru jej partia będzie kontynuować prace nad zaktualizowaną polityką dotyczącą praw rodzicielskich. „Wychowaliście je i wychowywaliście, więc kto lepiej niż wy – jako rodzice – może wiedzieć, co jest najlepsze dla waszego dziecka, gdy wysyłacie je do szkoły” – powiedziała Stefanson.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.