Ontario chce zakazać „pływających domów”

Opublikowano: 09.04.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1533

Rząd Douga Forda zamierza nałożyć ograniczenia na pływające domy, które budzą kontrowersje w Ontario (Kanada).

Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Leśnictwa jako powód proponowanych zmian w przepisach podaje „wzrost liczby i typów struktur i rzeczy wykorzystywanych do noclegów na jeziorach i rzekach Ontario”.

Zmiany zakazywałyby nocowania na wodzie w „pływających domach” i „barkach z jednostkami mieszkalnymi przy terenach publicznych”, które obejmują koryta większości jezior i rzek w Ontario. W trakcie konsultacji w tej sprawie resort otrzymał informacje, że obecne przepisy są zbyt liberalne.

Graydon Smith, minister zasobów naturalnych Ontario, powiedział w wywiadzie, że celem propozycji jest wprowadzenie ograniczeń dla dużych pływających domów, które są nieporównywalne z typowymi pływającymi domami spotykanymi na jeziorach i rzekach prowincji. Mieszkańcy terenów nadbrzeżnych zgłaszali obawy dotyczące kontenerów transportowych przekształconych w pływające kwatery na jeziorach w regionie Muskoka.

Urzędnicy twierdzą, że przerobione kontenery transportowe są głównym celem proponowanego rozporządzenia.

Nie wiadomo, czy proponowany zakaz odniósłby sukces w ograniczeniu pływających domów kontenerowych, a to dlatego, że Transport Canada uważa pływające domy jako statki, co daje im takie same prawa, jeśli chodzi o nocowanie na kotwicy na publicznych wodach żeglownych, jak w przypadku łodzi motorowych lub żaglówek. Transport Canada stwierdza w oświadczeniu, że takie pływające obiekty „są uważane za statki – tak jak barki”.

Proponowany przez prowincję zakaz pływających obiektów mieszkalnych definiuje je jako „konstrukcje przypominające domy z systemem unoszącym się na wodzie, przeznaczone do… celów mieszkalnych lub długoterminowego użytkowania i nieprzeznaczone przeznaczone do nawigacji”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Admin WM 09.04.2023 07:48

    Władza nie lubi, kiedy ludzie mają zbyt wiele wolności. I stąd pewnie pomysł zakazania ludziom nocowania w domach z kontenerów na rzekach i jeziorach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.