Oman ogranicza imigrację. Stawia na swoich

Opublikowano: 25.01.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1552

Oman zdecydował się na wprowadzenie listy zawodów, do których zamknięty dostęp będą mieli liczni w tym kraju imigranci. W ten sposób władze w Maskacie walczą ze skutkami kryzysu gospodarczego spowodowanego koronawirusem i spadkiem dochodów ze sprzedaży ropy naftowej.

Ministerstwo Pracy Sułtanatu Omanu wydało decyzję ministerialną dotyczącą obsady niektórych zawodów. Jej głównym celem jest „omanizacja” miejsc pracy, dlatego imigranci zostali wykluczeni z możliwości obsadzania niektórych stanowisk. Chodzi między innymi o posady w firmach ubezpieczeniowych, sklepach i salonach samochodowych, w tym przede wszystkim o stanowiska w finansach, działach handlowych i administracji.

Ponadto omański resort pracy nie wykluczył nacjonalizacji szeregu miejsc pracy w sektorze prywatnym. W tym celu nie będą odnawiane pozwolenia na pracę dla imigrantów, którym kończy się ważność odpowiednich dokumentów. Przyspieszone zostanie też pozbywanie się ich ze stanowisk w sektorze państwowym. Już w kwietniu ubiegłego roku wydano decyzję o zastępowaniu imigrantów obywatelami Omanu w przedsiębiorstwach należących do sułtanatu.

W ten sposób omańskie władze walczą z gospodarczymi skutkami koronawirusa, a także z utrzymującym się od 2014 roku trendem spadających cen ropy naftowej. Te dwa czynniki spowodowały spowolnienie gospodarcze i tym samym zmniejszone zapotrzebowanie na zagranicznych pracowników. Warto podkreślić, że w tej chwili stanowią oni blisko 40 proc. całej populacji Omanu.

Na podstawie: Alwatan.com, English.alaraby.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.