Olaf Scholz nowym kanclerzem Niemiec

Opublikowano: 25.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1196

Po kilku tygodniach negocjacji rządowych znamy już nazwisko następcy Angeli Merkel, która po 16 latach sprawowania władzy, odchodzi z polityki. Konsultacje w sprawie utworzenia nowego rządu trwały od 21 października, zatem nieco ponad miesiąc.

Zwycięzcy wyborów do Bundestagu – partia SPD oraz ugrupowania Zieloni i FDP – ogłosiły w końcu osiągnięcie porozumienia w sprawie utworzenia nowego niemieckiego rządu.

We wtorek 23 listopada liderzy wyżej wymienionych partii oficjalnie zakończyli proces dogadywania tego, kto obejmie konkretne stanowiska. W środę 24 listopada o godzinie 15.00, ogłoszono nowy rząd.

Zdecydowano, że nowym kanclerzem zostanie Olaf Scholz z SPD. Nie jest to zaskoczenie, gdyż w odbywających się przed wyborami debatach za każdym razem był najlepiej oceniany. Widziało go w roli następcy Merkel najwięcej obywateli Niemiec.

Tym samym ostatecznie dobiegają końca rządy Angeli Merkel, która najprawdopodobniej pożegna się z polityką, o ile nie obejmie żadnej znaczącej funkcji międzynarodowej. Ciekawe, czy podąży śladem Gerharda Schrödera, który po odejściu z urzędu zrobił karierę w rosyjskim biznesie energetycznym i od 2017 roku jest szefem rady dyrektorów w koncernie naftowym Rosnieft.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.