Okres godowy u ludzi

Opublikowano: 21.05.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1619

Dla ludzi zainteresowanych astrologią nie jest tajemnicą, że pora w roku ma wpływ na charakter dziecka a później dorosłego człowieka.

Pomijając całą szarlatanerię związaną z astrologią, dzieje się to ze względu na stopień i rodzaj nasłonecznienia (fal docierających do ziemi) w momencie narodzin, ciśnienie atmosferyczne, temperaturę (choć ta akurat ma mniejszy wpływ ze względu na cieplarniane warunki zapewnione dziecku przez rodziców), rodzaj pożywienia, które przyjmowała matka podczas ciąż,y co także jest związane z porą roku, oraz jej nastroje również powiązane z naturalnymi warunkami pogodowymi podczas okresu inkubacji płodu.

Człowiek stanowi totalny ewenement na mapie gatunków, ponieważ okres godów u niego oraz porodu, w przeciwieństwie do innych gatunków, nie jest ustalony i zachodzi przez cały rok.

Każde dzikie zwierzę ma okres godowy zgodny z cyklami natury, czyli przypadający na moment zapewniający czas narodzin potomstwa w momencie najbardziej odpowiednim ze względu na warunki panujące w przyrodzie. Chodzi o zapewnienie potomstwu najlepszych warunków do przetrwania, czyli ciepła, pożywienia i ciekłej wody. Stąd dzikie zwierzęta rodzą wczesną lub późną wiosną (w naszej szerokości geograficznej).

Pytanie które chcę postawić brzmi: czy dla gatunku ludzkiego również nie byłoby lepiej, gdyby dostosował się do cyklu naturalnego i ustalił jeden okres godowy przypadający w naszym klimacie na późne lato lub wrzesień? Wtedy poród następowałby na wiosnę.

Jak rozumiem ,wieki temu człowiek zdecydował się na kopulację przez cały rok ze względu na rozwój technologiczny. Czyli po prostu mógł zapewnić dziecku dogodne warunki bytowe w dowolnej porze roku. Ale czy na pewno był to dobry ruch? Czy przez zbyt wyraźne różnice charakteru, wyglądu itd., wynikające z różnej pory narodzin człowiek przez okres swojego życia nie traci zbyt dużo czasu na jałowe spory, kłótnie, wojny? Czy nie jest przez to podatny na manipulację, kłamstwo, przemoc itd.?

Być może takie rozwiązanie powoduje większą różnorodność biologiczną a przez to większy rozwój. A może jest odwrotnie i z tego powodu tracimy a nie zyskujemy?

Na zakończenie dodam, że nie uważam aby ktokolwiek z nas był gorszy ze względu na datę urodzenia. Każdy jest człowiekiem, dopóki można mu przypisać człowieczeństwo, oraz każdy posiada wady i zalety. Jestem ciekawy opinii czytelników i czekam na komentarze.

Autorstwo: 5G
Zdjęcie: TryJimmy (CC0)
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. robcioRR 22.05.2021 12:18

  Tak tylko na wiosne i za zezwoleniem ksiedza i partii. Aha i pierszenstwo 1 nocy dla komendanta policji.

 2. 5G 23.05.2021 05:47

  @robcioRR Widzę że masz upodobanie do władzuni…hehe 😀

 3. Admin WM 23.05.2021 09:18

  @ 5G
  Zdajesz sobie sprawę, co by się działo na porodówkach, gdyby wszystkie porody z 12 miesięcy skumulować w 1-3 miesiącach? Przez 3 kwartały świeciłyby pustkami, a przez 1 kwartał byłyby przeciążone – obniżyłaby się jakość porodów.

 4. 5G 29.05.2021 13:51

  @Admin WM To tylko teoria ale jeśli chodzi o porody to można by rodzić w domu tak jak to było kiedyś.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.